BDSM co to jest i czy jest bezpieczne?
62.jpg

Zastanawiasz się co oznacza BDSM? Zaintrygował Cię temat po obejrzeniu 50 Twarzy Greya? A może od dawna ciekawił Cię BDSM, ale nie miałaś odwagi przyjrzeć się temu bliżej?

Szukanie inspiracji i nowych doświadczeń erotycznych w sypialni może być bardzo ekscytujące. Coś niegrzecznego i zakazanego. Co dla części społeczeństwa wydaje się wulgarne, inne i wyuzdane. Nietypowe i niewpisujące się w kanony klasycznego seksu.

Dzisiaj uchylamy przed Tobą drzwi do zupełnie nowych doznań w sypialni. Czegoś, o czym większość skrycie marzy i fantazjuje, ale nie ma odwagi mówić o tym otwarcie. Przekonaj się czym jest BDSM.

BDSM co to oznacza?

BDSM to rodzaj seksu, gry wstępnej i zabaw seksualnych, w której jedna ze stron jest uległa, a druga dominująca. To wszystko, co jest zupełnie inne od klasycznego seksu. Co więcej, praktyka BDSM nie musi kończyć się na sypialni. To jednak wyższy level dla bardzo odważnych i otwartych osób.

BDSM to również odgrywanie ról i wcielanie się w rolę. W takiej postaci nazywamy go soft BDSM. Czyli lekka wersja.

BDSM to skrót, w którym ukrywają się cechy tej aktywności seksualnej.

B – Bondage – czyli wiązanie lub krępowanie. Krępowanie występuje w wersji fizycznej i psychicznej. Pewnie nie raz widziałaś linki, kajdanki, taśmy i inne podobne gadżety. Wykorzystuje się je właśnie do krępowania w BDSM.

Psychiczne skrępowanie z kolei, to rozkazanie uległej osobie leżenia lub siedzenia w konkretnej pozycji. Dopóki strona dominująca nie zezwoli na jej zmianę.

D – Discipline/Domination - dyscyplina i dominacja. Podporządkowanie się rozkazom dominy/dominanta. Dominacja jednej osoby nad drugą.

S – Submission – uległość. Poddanie się rozkazom osoby dominującej. Uległość i podporządkowanie.

Oczywiście pamiętaj, że może wydaje Ci się to straszne, co teraz czytasz. Jednak BDSM to forma gry erotycznej, seksu i zabawy, na którą obie strony muszą wyrazić zgodę. Żadna ze stron nie może zostać zmuszona do takiej aktywności seksualnej.

S/M - Sadism & masochism – czyli sadyzm i masochizm. Na tę część pozwalają sobie nieliczne osoby. Jest to odczuwanie satysfakcji seksualnej z zadawania bólu lub otrzymywania go.

Przy takich zabawach należy ustalić z partnerem hasło bezpieczeństwa. Na dane hasło zabawa jest przerywana. Jeśli chcesz spróbować BDSM po raz pierwszy, to polecamy zacząć od najlżejszej wersji np. klapsy w pupę, czy krępowanie rąk kajdankami.

BDSM daje wiele ciekawych i różnych doznań. To zupełnie inna forma aktywność niż sex klasyczny. Natomiast obie strony muszą czuć wzajemne zaufanie. To podstawa, jeśli chcesz z partnerem wypróbować BDSM.

Bezpieczeństwo podczas BDSM

Wiesz już co to jest BDSM. Po przeczytaniu pewnie zastanawiasz się, czy takie zabawy są bezpieczne. Zadawanie bólu, krępowanie, rozkazywanie i wiele innych rzeczy.

Jest bezpieczne, jeśli obie strony będą stosowały się do reguł gry. Ponadto, co już wspominaliśmy. Trzeba darzyć partnera zaufaniem. Bez tego zabawa może przynieść strach, który niekoniecznie w takiej formie będzie elementem podniecającym.

Zanim przystąpisz do jakiejkolwiek zabawy i testowania gadżetów do BDSM. Ustal hasło bezpieczeństwa. Powinno być ono wyraźne, odbiegające od słów, których używasz na co dzień. Oprócz hasła bezpieczeństwa ważny jest również znak. Znak ustalasz po to, aby podczas zabawy w kneblowanie móc przerwać zabawę.

Najważniejsza zasada BDSM. Nic na siłę i za zgodą obu stron. Tylko wtedy ma to sens. W przeciwnym razie to już nie będzie gra erotyczna, która otwiera Ci drogę do nowych doznań i przyjemności. A zwykłe znęcanie się nad drugą osobą. Warto o tym pamiętać.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl