Co to jest masturbacja?
158.jpg

Odkrywanie swojego ciała, tego co Cię podnieca. To piękna przygoda niezależnie od wieku. Dzisiaj dowiesz się, co to jest masturbacja i dlaczego, to całkiem zdrowe, dobre i przyjemne doświadczenie seksualne.

Zastanawiasz się, co to jest masturbacja?

Wiemy, że to tak oczywiste, że każda z nas powinna to wiedzieć. Jednak wiemy też, że nie bez powodu powstają takie artykuły jak ten. Wstydzisz się rozmawiać, zapytać? Możesz przeczytać bez wstydu i oceniania!

Masturbacja (onanizm, samozaspokajanie) to samostymulacja własnych narządów płciowych i stref erogennych na ciele w celu osiągnięcia satysfakcji seksualnej. Bez udziału drugiej osoby.

Akt masturbacji można wykonać świadomie lub we śnie. Podczas snu erotycznego, który mimowolnie wywołuje podniecenie w naszym ciele. Najczęściej praktykowana jest w okresie dojrzewania, podczas wymuszonej abstynencji seksualnej, w wyniku niezadowalającego stosunku seksualnego z partnerem lub nadpobudliwości seksualnej.

To jest książkowy opis masturbacji. A co to jest masturbacja w codziennym życiu poza książkowymi schematami? Oprócz samozaspokajania i poznawania własnego ciała, dotyku, który nas podnieca i najbardziej erogennych stref naszego ciała. To również sposób na maksymalnie podniecającą grę wstępną z partnerem, lub partnerką. Możecie masturbować się wzajemnie, lub patrzeć na masturbującego się partnera i samej sprawiać sobie przyjemność.

Masturbacja to normalna czynność, która pojawia się praktycznie na wszystkich etapach życia. Nie ma się czego wstydzić! Każda z nas się masturbuje.

Dlaczego warto się masturbować?

Skoro już wiesz, co to jest masturbacja i nie tylko ta z książkowej definicji. To czas wyjaśnić, dlaczego warto się masturbować!

Rozładujesz stres i napięcie

Masturbacja to świetny sposób na rozładowanie napięcia i odprężenie - fizycznie i psychicznie. Pod warunkiem, że nie będziesz jej stosować jako jedyne „lekarstwo” na stres. Podczas masturbacji uwalniana jest endorfina, oksytocyna i serotonina, które odpowiedzialne są za poczucie relaksu i odprężenia. A także przypływ pozytywnych emocji.

Poprawisz ukrwienie i zmniejszysz ból podczas seksu

Zmniejszony stres sprawia, że układ krążenia zaczyna działać lepiej. W miarę osiągania orgazmu zwiększa się przepływ krwi do genitaliów. Co korzystnie wpływa na funkcjonowanie całego organizmu.

Co więcej, ginekolodzy zalecają masturbację przy odczuwaniu bólu podczas seksu, który wywołany jest suchością pochwy i zmniejszonym jej ukrwieniem. Zatem dzięki masturbacji zwiększysz możliwość przeżywania bezbolesnej przyjemności.

Dowiesz się, co cię podnieca

Doświadczenie i poznanie siebie, to klucz do poprawy i udanego życia seksualnego. Zarówno w pojedynkę, jak i w parze. Najlepszym poznaniem tego, jaki dotyk sprawia Ci przyjemność, jaka stymulacja podnieca Cię najbardziej. A także tego, jaka stymulacja sprawia, że osiągasz niesamowity orgazm. Jest właśnie masturbacja.

To poznawanie nie tylko pochwy i łechtaczki, ale przede wszystkim stref erogennych na Twoim ciele. Doświadczenie, które możesz, a nawet powinnaś wykorzystać podczas wspólnej nocy z drugą połówką. Dzięki temu możesz pokazać swojej połówce, jak ma Cię dotykać. W jaki sposób stymulować, żeby sprawić Ci największą przyjemność.

Wyćwiczysz mięśnie Kegla

Tak! Do ćwiczeń mięśni Kegla sprawdzą się nie tylko kulki Gejszy, ale również masturbacja. Możesz kontrolować nacisk, a także siłę uciśnięć. Dzięki temu dokładnie wyczujesz swoje mięśnie. Więcej o tym, jak ćwiczyć mięśnie Kegla i dlaczego pisaliśmy w poprzednim artykule: https://intimovo.com/blog/intimovo/kobieca-gimnastyka-intymna-miesnie-kegla

Masturbacja niesie ze sobą jeszcze szereg innych korzyści, które wpłyną pozytywnie na Twoje samopoczucie, samoakceptację i postrzeganie własnego ciała. Te intymne chwile w pojedynkę bywają magiczne! Dlatego nigdy się tego nie wstydź!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl