Czyszczenie zabawek erotycznych - krok po kroku. Czyli co użyć, żeby wyczyścić, a nie popsuć?
Czyszczenie zabawek erotycznych - krok po kroku. Czyli co użyć, żeby wyczyścić, a nie popsuć?

Zabawki erotyczne coraz częściej goszczą w naszych sypialniach. Urozmaicają życie seksualne, umożliwiają odkrycie siebie na nowo. Pomagają w spełnianiu fantazji erotycznych.

Jednak oprócz dobrej zabawy i umiejętności posługiwania się zabawkami należy przeprowadzać regularne czyszczenie zabawek erotycznych, aby uniknąć problemów zdrowotnych i bakterii, a także infekcji dróg intymnych. Jak zatem odpowiednio dbać o higienę gadżetów erotycznych?

Czyszczenie zabawek erotycznych jest ważniejsze, niż myślisz

Czyszczenie zabawek erotycznych wydaje się łatwizną, ale w rzeczywistości Musisz pamiętać o kilku ważnych aspektach, które mogą wpłynąć na jakość i działanie używanych gadżetów. Dlatego, zanim zabierzesz się za czyszczenie swoich zabawek, przeczytaj dokładnie informacje od producenta. Dzięki temu unikniesz uszkodzenia lub zepsucia gadżetu, a także dowiesz się, z jakiego materiału wykonana jest twoja zabawka erotyczna.

Niestety mamy dla ciebie również smutną wiadomość, ponieważ samo wytarcie mokrą chusteczką, czy zwilżonym ręcznikiem nie wystarczy, aby zachować maksymalną higienę gadżetów erotycznych. Oczywiście w sytuacji, w której nie masz możliwości umycia zabawki zaraz po jej użyciu, to przetarcie nawet mokrą chusteczką jest zdecydowanie lepszym pomysłem, niż pozostawienie zabawki brudnej. Natomiast musisz pamiętać o późniejszym dokładnym wyczyszczeniu gadżetu.

Nieodpowiednia higiena nawet gładkiego i sporego gabarytami gadżetu erotycznego może skończyć się infekcją intymną, czy mniej lub bardziej wpłynąć na twoje zdrowie. Pamiętaj, że to że bakterii i innych ustrojstw nie widzimy gołym okiem, to nie oznacza, że ich nie ma. Popularna zasada 5 sekund niestety tutaj nie zadziała i jeśli gadżet podczas zabawy upadnie ci na podłogę, to zwyczajnie powinnaś przestać go używać i zmienić zabawkę.

A jak powinno wyglądać i czym powinno się wykonywać czyszczenie zabawek erotycznych? Dowiesz się poniżej z podziału, w którym uwzględniliśmy akcesoria erotyczne według materiału wykonania.

Czyszczenie zabawek erotycznych ze względu na materiał wykonania

Nawykiem, który powinna mieć każda użytkowniczka gadżetów erotycznych to ich podstawowa higiena. Czyli mycie gadżetów przed użyciem i po użyciu wodą z mydłem. Natomiast musisz pamiętać, że woda z mydłem nigdy nie zastąpi pełnej sterylizacji, oczywiście mówimy o tej w domowych warunkach. Czyli wygotowanie we wrzątku lub gorącej wodzie, jeśli producent nie zabrania tego robić.

Jeśli zabawki wykonane są z materiału, który mógłby ulec uszkodzeniu, to najlepiej skorzystać z gotowych rozwiązań, czyli płynów do dezynfekcji i czyszczenia zabawek erotycznych. Płyny są bezpieczne dla gadżetów, pielęgnują je i skutecznie dezynfekują.

Czyszczenie zabawek erotycznych ze skóry

Skórzane zabawki to w dużej mierze atrybut BDSM i soft BDSM. Dbanie o skórzane gadżety ma wpływ na ich żywotność i stan skóry. Dlatego najlepiej używać wody z szarym mydłem, jednak jeśli chcesz mieć maksymalną pewność dezynfekcji, to wystarczy kupić odpowiedni żel przeznaczony do czyszczenia zabawek erotycznych ze skóry lub w opcji domowej, stworzyć samej roztwór z alkoholu izopropylowego 70% z wodą.

Czyszczenie zabawek erotycznych o porowatej strukturze

Jeśli masz zabawki erotyczne wykonane z porowatych materiałów, takich jak pianka lub podobne, musisz podjąć specjalne środki ostrożności. Łatwo wchłaniają wilgoć, brud, kurz i są trudne do czyszczenia. Co czyni je idealnym siedliskiem do rozwoju bakterii.

Prawdopodobnie nigdy nie będziesz w stanie w pełni wysterylizować gadżetów erotycznych wykonanych z porowatych materiałów, zalecamy używanie ich z prezerwatywami (bez lubrykantów na bazie wody). Stworzysz dla siebie i partnera/ki barierę ochronną przed zarazkami i bakteriami.

Jak czyścić zabawki erotyczne ładowane lub na baterie?

Jeśli twoja zabawka erotyczna ma baterie, lub jest ładowana za pomocą USB, kabla etc., jedną z lepszych opcji jest użycie dedykowanych preparatów, które nie zepsują urządzenia ani nie naruszą jego struktury. Wyczyszczą i zdezynfekują powierzchnię. Zazwyczaj są to żele, balsamy, spraye i chusteczki dezynfekujące. Produkty te są bezpieczne i dla zabawek i dla twoich okolic intymnych. Uwaga! W większości preparaty do czyszczenia zabawek erotycznych nie nadają się do stosowania jako lubrykant, czy żel nawilżający okolice intymne!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl