Ekologiczna miesiączka krok po kroku
194.jpg

Kilkukrotnie poruszaliśmy już temat różnego rodzaju ekologicznych produktów menstruacyjnych. Na naszym blogu znajdziesz artykuły o ekologicznych tamponach, podpaskach i kubeczkach menstruacyjnych. Dzisiaj postanowiliśmy połączyć najważniejsze informacje z tamtych artykułów i przygotować dla Ciebie kompendium wiedzy na temat tego, jak może wyglądać ekologiczna miesiączka. Zaczynamy!

Ekologiczna miesiączka - dlaczego warto?

Coraz głośniej mówi się o wpływie naszego życia na środowisko naturalne. Z tego względu z dnia na dzień przybywa osób, które starają się prowadzić ekologiczny tryb życia. Jednym z obszarów, na które warto zwrócić szczególną uwagę, jest właśnie menstruacja.

Większość kobiet miesiączkuje przez około 40 lat swojego życia. Co więcej, czas ten stale się wydłuża! Dziewczyny dostają okres w coraz młodszym wieku. Ich menopauza natomiast przychodzi coraz później. Oznacza to jedno - jeszcze więcej miesiączek.

Jak wszystkie dobrze wiemy, miesiączka jest sprawą bardzo indywidualną. U niektórych kobiet trwa zaledwie 3 dni, a u innych ponad tydzień. Średnio miesiączkujemy przez 6 dni.

W tym czasie w zależności od dnia okresu i stopnia krwawienia sięgamy po różnego rodzaju produkty menstruacyjne. Spróbuj policzyć ilość produktów, które zużywasz w ciągu jednego okresu. A teraz pomnóż ten wynik przez 12 miesięcy. A teraz jeszcze przez 40 lat… Sporo tego, prawda? A to tylko produkty zużyte przez Ciebie! Mamy nadzieję, że teraz już widzisz, że nawet zmiana standardowych produktów na te ekologiczne przez jedną osobę, może dużo dać.

2 największe zalety, jakie niesie ekologiczna miesiączka

Ekologiczna miesiączka jest oczywiście znacznie lepszym wyjściem dla naszej planety. Nie jest to jednak jej jedyna zaleta! Pozytywnie wpływa ona także na nasze zdrowie.

Lepszy wybór dla planety

Produkty ekologiczne do menstruacji wytwarzane są przy użyciu mniejszej ilości chemii i plastiku. Ekologiczne tampony i podpaski produkuje się z organicznej, niebielonej chemicznie bawełny. W trakcie tego procesu nie sięga się również po żadne chemiczne nawozy. Co więcej, tego typu produkty sprzedaje się najczęściej w organicznych i kompostowalnych opakowaniach.

Lepszy wybór dla naszego zdrowia

Stosowanie mniejszej ilości chemii wpływa również pozytywnie na nasze zdrowie. Ekologiczne produkty menstruacyjne nie mają żadnych chemicznych dodatków zapachowych. Oznacza to mniej podrażnień i wysypek!

Produkty, na jakie warto się zdecydować

Ekologiczna miesiączka to przede wszystkim ekologiczne tampony, podpaski i kubeczki menstruacyjne. Który z tych produktów będzie dla Ciebie najlepszy?

Ekologiczne tampony

Jeśli jesteś fanką zwykłych tamponów, zamiana ich na te wersji ekologicznej, nie powinna stanowić żadnego problemu. W dalszym ciągu będziesz miała sporo produktów do wyboru.

Ekologiczne podpaski

Sytuacja wygląda podobnie w przypadku ekologicznych podpasek. Ich wybór na rynku jest ogromny. Z tego względu wiemy, że na pewno znajdziesz idealny produkt dla siebie.

Poza jednorazowymi ekologicznymi podpaskami coraz częściej możemy natrafić również na podpaski wielorazowe. Są one jeszcze lepszym wyjściem dla naszego środowiska. Mówi się, że są również przyjemniejsze dla naszego ciała. Jednakże ich używanie wymaga trochę czasu. W końcu trzeba je często myć i suszyć.

Kubeczki menstruacyjne

Kolejnym rozwiązaniem w kierunku ekologicznej miesiączki są wielorazowe kubeczki menstruacyjne. Stanowią one świetną alternatywę dla tamponów. Wytwarza się je z silikonu medycznego, który jest bardzo trwałym i bezpiecznym materiałem. Ich żywotność sięga nawet 15 lat. Co więcej, ich czyszczenie jest znacznie łatwiejsze i szybsze, niż czyszczenie wielorazowych podpasek.

Ekologiczna miesiączka - o czym warto pamiętać?

To już wszystkie informacje na temat ekologicznej miesiączki, które chcieliśmy Ci przekazać. Wiesz już, jak ważna jest zmiana zwykłych produktów na te ekologiczne. Mamy nadzieję, że teraz bez problemu dobierzesz dla siebie idealny produkt menstruacyjny. Nie zapomnij o tym, by zapoznać się z naszymi pozostałymi artykułami na ten temat.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl