Ekologiczne tampony — dlaczego powinnaś się na nie przerzucić?
170.jpg

W dalszym ciągu używasz zwykłych tamponów? Nie jesteś zbytnio przekonana do zmiany swoich obecnych produktów? A może po prostu jeszcze nie słyszałaś o korzyściach, jakie dają ekologiczne tampony? W każdym z tych przypadków, z pewnością powinnaś zapoznać się z poniższym artykułem.

Zwykłe tampony - dlaczego nie warto ich kupować?

Wiemy, że w wielu przypadkach, kupowanie tych samych i przetestowanych przez nas produktów jest o wiele szybsze i łatwiejsze. Nie oznacza to jednak, że takie rozwiązanie jest dla nas najlepsze i najzdrowsze.

Jeżeli poświęciłabyś trochę swojego czasu na przyjrzenie się pozostałym tamponom dostępnym w sklepach, z pewnością zauważyłabyś kilka kwestii. Przede wszystkim Twoją uwagę przyciągnęłoby to, że coraz więcej tamponów posiada dodatki zapachowe. Mogłabyś wtedy pomyśleć, że jest to przyjemnym trendem. Musisz jednak wiedzieć, że ładny zapach tamponów oznacza jedno - użycie większej ilości chemii do ich produkcji. Długotrwałe korzystanie z takich produktów może spowodować podrażnienia i zaczerwienienia, a nawet wysypkę. Patrząc na to w ten sposób, nie czujesz się zbyt zachęcona do zakupu, prawda?

Co więcej, producenci starają się, aby ich produkty wyglądały na nieskazitelnie białe. Taki wygląd kojarzy nam się z czystością i dobrą higieną. Niestety, ale osiągnięcie takiego stopnia bieli również wymaga dodatkowego wybielania bawełny i użycia wielu niepotrzebnych środków chemicznych. A jak już wiesz, ich zawartość nie oznacza niczego dobrego dla naszego ciała.

Czym różnią się ekologiczne tampony od tych zwykłych?

Ekologiczne tampony mają dwie główne zalety. Jak już się pewnie domyślasz, jedną z nich jest to, że do ich produkcji używa się mniej chemii. Wykonuje się je z czystej, organicznej bawełny. Oznacza to, że są bezpieczniejsze dla naszego zdrowia.

Drugą, niezwykle dużą korzyścią jest to, że ekologiczne tampony zawierają mniej plastiku. Wspomnianą już organiczną bawełnę produkuje się z dużą troską o środowisko. Podczas tego procesu nie korzysta się także z żadnych chemicznych nawozów. Co więcej, takie tampony sprzedawane są w szybko rozkładających się opakowaniach, które również są o wiele lepsze dla naszej planety.

Być może pomyślisz, że taka zmiana nie ma zbyt dużego wpływu na środowisko, jednakże jest to dużym błędem! Pomyśl o tym, ile tamponów zużywasz podczas jednej miesiączki. A teraz pomnóż tę ilość razy 12 miesięcy… Otrzymana liczba jest całkiem spora, prawda? A dotyczy ona tylko jednej osoby. Mamy nadzieję, że teraz już widzisz, że zdecydowanie się na ekologiczne tampony może mieć spory wpływ na naszą planetę.

Które ekologiczne tampony warto przetestować?

Istnieje wiele ekologicznych tamponów, na które warto zwrócić swoją uwagę. To, na które powinnaś się zdecydować, zależy oczywiście od Twoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Polecimy Ci jednak trzy produkty, od których możesz zacząć.

Ekologiczne tampony SUPER - Gentle Day

Są to hipoalergiczne tampony, które ulegają biodegradacji. Posiadają certyfikaty GOTS i ICEA. Dodatkowo są produktem odpowiednim dla wegan.

Tampony GINGER ORGANIC

Te tampony posiadają aż 5 certyfikatów. Dzięki temu masz pewność, że wybierasz produkt hipoalergiczny i biodegradowalny, wykonany w 100% z bawełny organicznej.

Tampony Vivicot BIO z aplikatorem

Jeżeli szukasz ekologicznych tamponów z aplikatorem, to właśnie znalazłaś idealny produkt dla siebie. Produkowane są one oczywiście w 100% z ekologicznej i biodegradowalnej bawełny. Co więcej, są zapakowane w kompostowalne saszetki.

O tym warto pamiętać, kupując ekologiczne tampony!

Teraz już wiesz, że przerzucenie się na ekologiczne tampony może przynieść wiele dobrego. Pamiętaj o tym, by przed zakupem konkretnego produktu upewnić się, że posiada on odpowiednie certyfikaty. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że faktycznie kupujesz ekologiczny produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl