Fantazje seksualne - czego pragną kobiety?
22.jpg

Fantazje seksualne pomagają nam wyrazić nasze pragnienia i potrzeby erotyczne. Pojawiają się one zarówno w głowach kobiet, jak i mężczyzn. Mimo tego, że są normalnym zjawiskiem, wiele osób się ich boi. Czy strach ten jest słuszny?

Czy powinniśmy się nimi martwić?

Duża część osób trzyma swoje fantazje seksualne w tajemnicy. Osoby te boją się powiedzieć o nich nawet swojej drugiej połówce. Martwią się tym, że ich partner/partnerka uznają, że nie dają rady prawidłowo ich zaspokajać. Nie chcą zrobić im przykrości, więc po prostu milczą. Czy fantazje seksualne faktycznie oznaczają brak spełnienia w seksie?

Fantazjowanie jest normalne?

Fantazje seksualne niekoniecznie muszą wiązać się z brakiem prawidłowego spełnienia w łóżku. Myślą o nich zarówno osoby niespełnione, jak i miłośnicy seksu, których umysł po prostu podpowiada im, czego jeszcze mogliby spróbować. Z takich fantazji dowiemy się zatem co nas ciekawi. Czasami pojawiają się w nich także elementy, których się obawiamy. Czy powinniśmy je na siłę wprowadzać w życie?

Czy koniecznie musimy spełnić swoje fantazje seksualne?

Jeżeli obawiasz się lub po prostu nie masz ochoty na to, by urzeczywistnić jakąś fantazję, oczywiście nie musisz tego robić! Niektóre z nich możesz po prostu zatrzymać w swojej głowie. Co więcej, zazwyczaj samo wyobrażanie sobie danej fantazji jest w stanie zaspokoić nasze potrzeby z nią związane. Ta informacja z pewnością ucieszy wszystkich, których fantazje są niemożliwe do zrealizowania. Mowa tutaj o osobach, które np. fantazjują o nierealnej postaci lub takich, które po prostu nie dogadały się w danym temacie ze swoją drugą połówką.

Nic na siłę!

Musimy pamiętać o jednej bardzo istotnej kwestii. Miejmy na uwadze to, że każdy z nas jest inny i posiada odmienne fantazje seksualne. Nie możemy na siłę zmuszać drugiej osoby do ich zaspokojenia. Jeżeli partner/partnerka się na nie nie zgadzają lub nie są na razie na nie gotowi, nie ma w tym niczego złego.

Wprowadzenie fantazji w życie

Jeżeli jednak zechcemy wprowadzić daną fantazję w życie, musimy zdawać sobie sprawę z jednej rzeczy. Przebieg tej fantazji w naszej wyobraźni prawdopodobnie będzie różnił się od tego, co zajdzie w rzeczywistości. Czasami takie doświadczenie może nas rozczarować i musimy być na to przygotowani. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy bać się spełniania naszych fantazji seksualnych. Co więcej, okazuje się, że pomimo naszych różnic, wiele kobiet pragnie takich samych rzeczy. Czym one są?

Czego najczęściej pragną kobiety?

Z wypowiedzi zebranych na różnych forach okazuje się, że wiele kobiet marzy o podobnych rzeczach. Najczęściej padającymi odpowiedziami były:

  • seks w miejscu publicznym
  • udział osoby nieznajomej
  • odgrywanie ról lub przebieranki
  • seks z celebrytą
  • zabawy z postacią z filmu/książki
  • zdominowanie drugiej połówki lub poddanie się dominacji

Pamiętajmy o tym, że możemy fantazjować do woli. Nie ma w tym nic złego, ani tym bardziej dziwnego. Jeżeli chcemy wprowadzić jakąś fantazję w życie, upewnijmy się jednak, że nasz partner/partnerka się na nią zgadzają, oraz że jest ona legalna.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl