Gra wstępna - czemu nie powinno się jej pomijać?
24.jpg

Zdarza się, że gra wstępna do tej pory jest nieprawidłowo rozumiana, szczególnie przez mężczyzn. Wielu z nich traktuje ją jako kobiecą fanaberię. Zmianie podejścia nie pomaga także głęboko zakorzenione stereotypowe podejście do seksu. To właśnie przez nie, mężczyźni uważają, że seks odbywa się jedynie w momencie penetracji pochwy przez ich penisa. Nie uznają oni zatem pozostałych pieszczot jako istotnych elementów i wielu z nich najchętniej od razu przeszłoby do „właściwego stosunku”.

Nie patrzą oni jednak na to, że podejście tego typu wyklucza pary jednopłciowe, które podczas seksu musiałby używać specjalnych gadżetów erotycznych. Oczywiście, użycie gadżetów również może sprawiać dużą przyjemność i w żadnym wypadku, nie trzeba z niego rezygnować. Nie jest ono jednak przecież konieczne. Co więcej, mężczyźni nie wiedzą, że pomijanie lub celowe przyspieszanie gry wstępnej sprawia, że wiele kobiet osiąga mniejszą satysfakcję z całego stosunku.

Dzisiaj zatem przybliżymy Wam temat gry wstępnej i wyjaśnimy, w jaki sposób możecie o nią zadbać. Niech niniejszy tekst stanowi dla Was inspirację lub pomoc w uzmysłowieniu partnerowi jego błędnych przekonań.

Dlaczego gra wstępna jest konieczna?

Zapewne wiecie z własnego doświadczenia, że ochota na seks czasem przychodzi spontanicznie. W zdecydowanej większości przypadków trzeba jednak jej jakoś pomóc. Sytuacja ta dotyczy szczególnie par posiadających dłuższy staż.

Gra wstępna zwiększa ochotę na seks. Nie jest to jednak jedyna sfera życia, którą poprawia. Drobne czułości takie jak poranne przytulanie, okazywanie sobie miłości, czy pomaganie drugiej osobie w jej obowiązkach dobrze działają również na całość związku. Czynności te polepszają więź i zaufanie pomiędzy partnerami. Mężczyźni mogą je uznawać za mało istotne drobnostki. Dla kobiet jednak są one niezwykle ważne. To dzięki nim czują się kochane, rozumiane i szanowane. Żaden mężczyzna nie powinien oczekiwać, że kobieta chętnie zgodzi się na seks, jeżeli jej partner przez cały dzień jej nawet nie zauważał.

Jak wytłumaczyć to swojemu partnerowi?

Wiele kobiet popełnia jeden poważny błąd. Niestety, zamiast na spokojnie porozmawiać o tym ze swoim parterem, decydują się one na całkowite przemilczenie tematu. Myślą, że mężczyzna i tak tego nie zrozumie i nie będzie gotowy na zmiany. Drogie Panie! Mężczyźni nie są jasnowidzami. Jeżeli jasno nie spróbujemy wytłumaczyć im naszych potrzeb, nie możemy oczekiwać, że będą wiedzieli, jak je zaspokoić.

Co więcej, jeżeli zdecydowałyście się już na przeprowadzenie tej rozmowy ze swoim partnerem, dajcie mu czas na przyswojenie tych informacji. Nie oczekujcie także, że partner od razu wykona wszystkie kroki prawidłowo. Nie bójcie się go poinstruować.

Od czego zacząć grę wstępną?

Jeżeli dla Was również jest to nowy temat i poszukujecie inspiracji, przedstawimy Wam teraz kilka kroków, od których możecie zacząć:

  • Pieszczoty takie jak dotykanie, czy masowanie (np. przy użyciu świec)
  • Przebieranie się i odgrywanie ról, np. korzystając z masek 
  • Całowanie i lizanie, przy czym partner w szczególności powinien skupić się na łechtaczce

Pamiętajmy jednak, by przed rozpoczęciem zabawy z partnerem ustalić z nim granice i to, jakie rzeczy chcemy wypróbować, a na które kategorycznie się nie zgadzamy. Życzymy Wam dużo przyjemności!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl