Jak czyścić i dbać o gadżety erotyczne?
146.jpg

Czy zawsze pamiętasz o tym, aby czyścić swoje gadżety erotyczne? Czyścisz je regularnie? A czy jesteś pewna, że robisz to we właściwy sposób? Jeśli do tej pory używałaś nawilżone chusteczki i zwykłe szmatki i w ten sposób czyściłaś gadżety erotyczne, to koniecznie zapoznaj się z tym artykułem.

Dowiesz się czym i jak powinno czyścić się gadżety erotyczne, żeby ich nie zniszczyć. A rzeczywiście utrzymać ich odpowiednią higienę.

Gadżety erotyczne - jak powinno się je czyścić?

Oczywiście istnieje kilka sposobów na to, aby utrzymać odpowiednią higienę gadżetów erotycznych, ale zdecydowanie nie jest nią przetarcie na przykład wibratora szmatką, czy nawilżoną chusteczką. Takie praktyki nie są dobre nie tylko ze względu na utrzymanie higieny gadżetów erotycznych, ale przede wszystkim ze względu na Twoje zdrowie.

Zatem i jak najlepiej czyścić gadżety erotyczne?

Woda z mydłem

Chyba najstarszy sposób czyszczenia czegokolwiek. Nie tylko gadżetów erotycznych. Woda ze zwykłym szarym mydłem, lub antybakteryjnym bez zawartości alkoholu. Po umyciu gadżetu wystarczy wystrzelić go do sucha ręcznikiem papierowym i schować do woreczka, lub pudełeczka. Jeśli takie posiadasz. Pamiętaj, że czyszcząc gadżety erotyczne na baterie lub zasilane akumulatorowo uważać, aby nie zalać baterii, czy wejścia do ładowania. Ten sposób sprawdzi się dla gadżetów wykonanych z silikonu medycznego, szkła, akrylu i plastiku.

Wyparzanie

Sposób znany jeszcze z czasów prababci. Dawniej w ten sposób wyparzało się smoczki do butelek, pieluchy tetrowe, czy pościel. A dziś możemy wykorzystać to do wyparzania naszych gadżetów erotycznych. Wystarczy od 3 do 5 minut gotować we wrzątku, lub zalać wrzątkiem. Oczywiście jeśli gadżet nie jest na baterie. Metodę tę możesz wykorzystać do czyszczenia gadżetów erotycznych wykonanych ze szkła. Jeśli jest żaroodporne. Zabawek ze stali nierdzewnej, a także silikonu medycznego.

Środek dezynfekujący

Użycie środka dezynfekującego przeznaczonego do akcesoriów erotycznych, to najprostsze rozwiązanie. Sprawdzi się szczególnie wtedy, kiedy nie masz dostępu do bieżącej wody. A także wtedy, kiedy nie chciałabyś, żeby ktoś zobaczył Cię z twoimi zabawkami w łazience, które myjesz w zlewie. Środki do dezynfekcji zależnie od producenta mogą być przeznaczone tylko do gadżetów erotycznych. A mogą być to preparaty dwa w jednym. Czyli przeznaczone nie tylko do dezynfekcji zabawek, a również do odświeżenia miejsc intymnych. Warto zwrócić uwagę, że większość środków do dezynfekcji wykazuje również właściwości przeciwgrzybiczne i antybakteryjny. Środki te nadają się przeważnie do każdego rodzaju materiału, z jakiego wykonane są gadżety erotyczne. Natomiast aby nie zepsuć sobie zabawek, zawsze zapoznaj się z opisem producenta dotyczącym używania preparatów.

Przechowywanie zabawek erotycznych

Choć zabawki wykonane z silikonu medycznego nie wymagają specjalistycznej metody czyszczenia. To jeśli używasz ich z kimś lub naprzemiennie warto je zdezynfekować i wygotować po każdym użyciu. Szczególnie jeśli wykorzystywane są do analnej penetracji, a następnie waginalnej. Przy zmianie miejsca penetracji, powinnaś zdezynfekować gadżet.

Ważne jest również właściwe przechowywanie gadżetów erotycznych. Najlepiej z dala od słońca i wilgoci. Trzymaj zabawki w specjalnych woreczkach przeznaczonych do gadżetów erotycznych, oryginalnych opakowaniach, albo ozdobnych pudełkach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl