Jak dobrać kubeczek menstruacyjny?
78.jpg

Kubeczek menstruacyjny, to jedna z lepszych rzeczy, która służy podczas menstruacji i jest ekologiczna.

Jeśli zastanawiasz się, jak dobrać kubeczek menstruacyjny i na co zwracać uwagę przy wyborze. Przeczytaj artykuł i ciesz się swoim nowym kubeczkiem!

Jak wybrać kubeczek menstruacyjny?

Dobrze dobrany kubeczek menstruacyjny, zapewni Ci maksymalną ochronę podczas menstruacji i wygodę użytkowania! Przed zakupem kubeczka, musisz wiedzieć, że każda z nas ma inną budowę ciała, inny wzrost, czy prowadzi mniej lub bardziej sportowy tryb życia. Dlatego nie sugeruj się wyborem przyjaciółki, siostry, czy mamy. Kubeczek menstruacyjny musisz dobrać indywidualnie według pewnych cech.

Na wybór kubeczka menstruacyjnego wpływa między innymi;

  • długość szyjki macicy,
  • wiek,
  • wzrost,
  • tryb życia,
  • obfitość krwawienia,
  • liczba porodów.

Klasyczny kubeczek menstruacyjny ma pojemniczek, najczęściej w kształcie ściętego jajeczka. Jest to pojemniczek na krew menstruacyjną. Kubeczek zakończony jest ogonkiem. Jednak to zależne jest od producentów. Kubeczek menstruacyjny może mieć różne zakończenia; ogonki, zawleczki, kółka. A może być bez niczego.

Przy wyborze kubeczka ważna jest jego wielkość i długość pojemniczka. Ma to bezpośredni wpływ na jego dopasowanie i komfort noszenia.

Jeśli nie wiesz, jaki kubeczek menstruacyjny będzie dla Ciebie dobry, to możesz wybrać uniwersalny lub specjalny kubeczek dla początkujących. Po przyzwyczajeniu się do tej formy ochrony podczas okresu możesz eksperymentować z różnymi kubeczkami. Na pewno znajdziesz ten, idealnie dopasowany.

Dobrze dobrany kubeczek menstruacyjny, to również brak dyskomfortu w noszeniu. Kubeczek powinien być niewyczuwalny podczas codziennych czynności, siedzenia, czy uprawiania sportu.

Jak dobrać kubeczek menstruacyjny – obfitość miesiączki

Dobór wysokości kubeczka zależny jest od obfitości Twojego krwawienia. Jeśli Twoja miesiączka nie jest zbyt obfita, wybierz mały kubeczek (S). Jeśli krwawisz obficie, to powinnaś wypróbować kubeczek menstruacyjny średniej wielkości, lub duży. Zależnie od producentów może mieć oznaczenie M lub B. Warto w takiej sytuacji zapoznać się z wymiarami konkretnego kubeczka. Przy obfitych miesiączkach pamiętaj również, że kubeczek trzeba opróżniać częściej.

Jak dobrać kubeczek menstruacyjny według szyjki macicy?

Niska szyjka macicy: powinnaś wybrać mały kubeczek. Z krótszą miseczką. Dobrze sprawdzą się kubeczki menstruacyjne w kształcie dzwonka.

Średnia szyjka macicy: możesz wypróbować miseczki małe, ale również te z kategorii średnich. Najlepsze będą te w kształcie litery V. Tutaj możesz wybrać zarówno małe, jak i średnie. Przy średniej szyjce macicy możliwości są nieograniczone. Wypróbuj czegoś pośrodku (średni rozmiar), aby uniknąć przytłoczenia.

Wysoka szyjka macicy: masz większy wybór kształtów i rozmiarów, ale może się okazać, że miseczki w kształcie litery V są łatwiejsze do usunięcia. Jeśli kubeczek będzie zbyt krótki, może być konieczne wykonanie serii ucisków mięśni Kegla, aby przybliżyć kubeczek do otworu pochwy.

Kubeczek menstruacyjny a wiek?

Z upływem lat nasze mięśnie nie są już tak elastyczne. Warto ćwiczyć wtedy mięśnie Kegla. Natomiast ma to wpływ również na dobór rozmiaru kubeczka. Większy kubeczek łatwiej będzie utrzymać, czy mało elastycznych mięśniach. Przy zbyt małym kubeczku istnieje ryzyko, że może być nieszczelny lub sprawiać dyskomfort. Graniczną linię wyznacza umownie 30 rok życia. Dlatego kobietom po trzydziestce zaleca się korzystanie z większych kubeczków menstruacyjnych niż tych dedykowanych nastolatkom.

Dla nastolatek i dziewic najlepszy będzie rozmiar S. Nie tylko pod względem wielkości, ale również komfortu użytkowania i aplikacji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl