Jak oswoić wstyd w łóżku?
Jak oswoić wstyd w łóżku?

Czy miałaś kiedyś chwile, że czułaś wstyd? Wstydziłaś się swojego ciała, przekroczenia jakieś granicy. Czy wstydziłaś się spróbować czegoś nowego? Czy miałaś poczucie winy z powodu, że czujesz wstyd w łóżku?

Dzisiaj powiemy Ci, że niepotrzebnie! Wstyd w łóżku oswajamy, nie zwalczamy go, ani nie nosimy w sobie poczucia winy.

Wstyd w łóżku? Zacznij go oswajać!

Czy miałaś kiedyś poczucie, że to, co ogranicza cię byciu bardziej wyzwoloną i lepszą w łóżku to wstyd? Jeśli tak to szybko wyeliminuj te myśli ze swojej głowy. Wstyd w łóżku wbrew pozorom jest bardzo przydatnym elementem chwili intymnych. Wstyd ułatwia ci naukę swojego ciała i tego, co sprawia ci przyjemność. Poczucie wstydu może nauczyć cię tego, co preferujesz w łóżku i tego, jakie preferencje ma twoja druga połowa. Przede wszystkim musisz nauczyć się oswajać ze wstydem i nauczyć się badać swoje ciało, granice i potrzeby.

To właśnie oswojenie wstydu jest drogą do wyzwolenia w łóżku. Przede wszystkim pamiętaj o tym, że nauka oswajania i poznawania swoich granic nie ma nic wspólnego ze zmuszaniem się do wykonywania lub próbowania rzeczy, na które nie masz ochoty i które nie sprawiają ci żadnej przyjemności.

Wstyd używany do kontroli - czyli skąd wzięło się przekonanie, że wstyd jest zły?

Zacznijmy od tego, że w pewnych aspektach poczucie wstydu umożliwia nam kontrolę własnych zachowań, na które społeczeństwo nie jest przygotowane. Przykładem może być poczucie wstydu przed uprawianiem seksu w miejscach publicznych. Oczywiście istnieją osoby, dla których jest to element podniecający i sprawiający, że nie mają żadnych zahamowań. Natomiast w naszej kulturze przyjęło się, że takie zachowanie uznawane jest za nieobyczajne. Z jednej strony zatem dochodzimy do momentu, w którym wstyd umożliwia nam kontrolę nad zachowaniami, a z drugiej jak łatwo możesz zaobserwować, jest to uwarunkowane osobistymi przekonaniami, ponieważ istnieje duże grono osób, dla których seks w miejscu publicznym nie stanowi żadnego problemu.

Natomiast wstyd pod złą postacią to ten, który był narzędziem do kontroli ciebie. Najczęściej używany jest we wczesnych czasach dzieciństwa i czasach szkolnych. Przykładem, chociaż nie powiązanym ze sferą seksualności może być nakłanianie młodych dziewczynek do ukrywania tego, że stają się kobietami. Czyli że mają okres, używają podpasek, czy tamponów. Schowaj te podpaski, tylko nikomu nie pokazuj, bo to wstyd. Być może sama nigdy nie usłyszałaś takiego zdania, ale niestety takie sytuacje mają miejsce. A wpajane przez społeczeństwo, a nawet rodziców poczucie wstydu z takiej normalności jak stanie się kobietą, wpływa na postrzeganie naszego ciała, emocji również w przyszłości.

Jak oswoić wstyd w łóżku i czerpać z niego pozytywne doświadczenia?

Nie oswoisz wstydu w jeden dzień, tydzień czy miesiąc. Oswajanie wstydu w łóżku musisz zacząć od zrozumienia różnicy. Wstydu, który wynika bezpośrednio z twoich emocji i wstydu, który jest zakorzeniony w tobie kulturowo. Jeśli już nauczysz się rozróżniać, który wstyd w danym momencie odczuwasz, będziesz w stanie nauczyć się oswajanie wstydu w łóżku. A to najczęściej zaczyna się od poznania i akceptacji własnego ciała, nauki ciała, dotyku i tego co sprawia ci przyjemność.

Oswojenie wstydu to również akceptacja seksu nie tylko poprzez pryzmat przyjemności, ale również jego całej fizjologii. Tutaj za przykład możemy podać naturalną rzecz, jaką jest męski wytrysk, a której grono panów po prostu się wstydzi. Tak samo naturalną fizjologią seksu jest wydawanie dźwięków podobnych do oddawanie gazów przez pochwę. Czasem dzieje się tak, ponieważ do pochwy podczas seksu dostaje się zbyt dużo powietrza. Nie jest to nic nadzwyczajnego i naprawdę spotyka to wiele kobiet. Kolejny etap oswajania wstydu to uporanie się ze swoimi kompleksami i lękiem, które żyją w twojej podświadomości. Jak sama widzisz, oswajanie wstydu wymaga czasu i zaangażowania. Jednak kiedy już uda ci się go oswoić zobaczysz, że wstyd nie jest czymś złym, a jest całkiem pozytywnym narzędziem, które umożliwi Ci odkrycie przyjemności w sypialni.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl