Jak urozmaicić sex?
Jak urozmaicić sex?

To naturalne, że w pewnym momencie związku zaczyna brakować różnorodności w łóżku, a przyzwyczajenie i rutyna w sypialni biorą górę. Dzieje się tak w większości, jak nie w każdym związku.

Zanim jednak wpadniesz w panikę, a twoje libido spadnie do zera, zastanów się wspólnie z drugą połówką jak urozmaicić sex i odkryć wasze ciała na nowo. Pamiętaj rozmowa o seksie to pierwszy krok do nowych doznań i realizacji pragnień obu stron.

Życie erotyczne poprzez naukę intymności - najlepszy sposób, żeby odeszła rutyna

Żeby urozmaicić swoje życie seksualne, przede wszystkim należy pozbyć się rutyny. Nuda w sypialni może pojawić się nawet w świeżych stażem związkach, jeśli nie potraficie prawidłowo komunikować swoich potrzeb. Zacznijcie rozmawiać o tym, co was podnieca, spróbujcie nowych pozycji, pieszczot bez penetracji.

Nauka życia intymnego wspólnie z drugą połówką sprawi, że oboje znajdziecie setki pomysłów i sposobów na urozmaicenie seksu. Przede wszystkim nauczycie się waszych wzajemnych potrzeb. Nauczycie się bliskości i intymności, która jest szalenie ważna w związku. Później będzie czas na rozmyślania nad tym, jak urozmaicić sex, eksperymenty, nowe doznania i wspólne przyjemności.

Żeby urozmaicić swoje życie seksualne, zadbaj o emocje i bliskość!

Emocje i bliskość budują nić łączącą dwoje ludzi. To emocjonalne połączenie namiętności, bliskości i zrozumienia. Przekształca się w pożądanie, fascynację i wzajemną przyjemność. Pamiętaj, że często stymulacja zaczyna się od bodźców oddziałujących na zmysły:

  • wzroku,
  • słuchu,
  • węchu,
  • dotyku.

To etap, w którym możesz stworzyć bliskość i emocjonalne połączenie, a nie tylko fizyczne podniecenie. Olejki eteryczne połączone z masażem, czułe słowa szeptane na ucho, a nawet wspólne wodzenie za sobą wzrokiem połączone z czułymi gestami sprawią, że oprócz podniecenia poczujesz więź ze swoją drugą połówką. A te z kolei sprowadzają się do poczucia intymności.

Jednak życie erotyczne to nie tylko orgazm. Kiedy uprawiasz seks z miłości, a nie tylko w celu zaspokojenia potrzeb seksualnych liczą się również inne aspekty takie jak:

  • wzajemny szacunek,
  • poszanowanie granic drugiej osoby,
  • wsparcie,
  • zrozumienie,
  • a nawet współczucie.

Intymność to ważny element w budowaniu trwałych i silnych relacji ze swoją drugą połową. Dlatego tak ważne jest, aby okazywać sobie szacunek, wsparcie, zrozumienie. Dbać o potrzeby i rozumieć potrzeby partnera/rki. Umiejętność szczerej rozmowy to podstawa w budowaniu wzajemnej intymności i bliskości. Jeśli nie potraficie otwarcie rozmawiać nie tylko o potrzebach seksualnych i fantazjach, ale również problemach dnia codziennego, to żaden nawet magiczny eliksir nie sprawi, że wpadniecie sobie w ramiona niczym kochankowie z książkowych romansideł.

Jak urozmaicić seks – triki dla początkujących

Jeśli nie jesteś biegła w gadżety erotyczne i nigdy nie miałaś do czynienia z zabawkami, to polecamy ci zacząć od wprowadzenia drobnych elementów. Nie będzie to przysłowiowa terapia szokowa w łóżku, a przyjemny element zaskoczenia. Co więcej, gadżety erotyczne możesz wybrać ze swoją drugą połówką w sklepie intymnym online. Możecie leżeć w łóżku, przeglądać produkty i wybrać te, które przypadną wam obojgu do urozmaicenia seksu.

Jednym z pierwszych gadżetów erotycznych, na który decydują się początkujące pary są opaski na oczy.

Opaska na oczy

Czego oczy nie widzą, to czują inne zmysły. Wyłączenie zmysłu wzroku ze wspólnych zabawa w sypialni sprawi, że uaktywnią się inne zmysły; węch, słuch, wrażliwość na dotyk. To jak wykorzystasz opaskę, zależy od ciebie. Możesz wprowadzić elementy dominacji i nie mówić swojej drugiej połówce, co zamierzasz zrobić. Tym samym zostawiając pole do fantazji i zaskoczenia. A możesz krok po kroku opisywać każdą czynność, którą będziesz wykonywać. Następnie zamieńcie się z partnerem/ką rolami i dajcie się ponieść fantazji.

Jak urozmaicić seks w związku?

Koniec z rutyną. Koniec z sypialnią. Przenieś seks do salonu, kuchni, pod prysznic. Wprowadź do związku nutę szaleństwa i spontanicznych akcji. Kto powiedział, że udany seks musi zacząć się od gry wstępnej w sypialni? Od poranku możecie wspólnie budować atmosferę i pożądanie, aby wieczorem zatopić się w miłosnych uniesieniach.

Erotyczne karteczki, SMS-y i liściki

Nie ma nic lepszego, niż spontaniczny seks, albo taki, który jest zwieńczeniem całodziennej gry wstępnej. Zacznij od wysłania SMS-a, kiedy twoja druga połowa jest w pracy. W kurtce zostaw karteczkę z namiętnym wyznaniem, a w samochodzie liścik z fantazją, którą chciałabyś zrealizować. Takie wzajemne nakręcanie się podczas dnia sprawi, że wieczorem utoniecie spragnieni bliskości i własnych ciał.

Zabawki erotyczne

Zabawki erotyczne mają ogromną moc. Docenisz ją, kiedy wprowadzisz je do swojego życia erotycznego. To nowe doświadczenia, zupełnie inny poziom odczuwania przyjemności i ekscytacja wspólnymi eksperymentami z partnerem/ką. Wypróbuj masażery, żele stymulujące, jadalny puder do ciała, czy klasycznie świece i olejki do masażu. Masz już doświadczenie z gadżetami erotycznymi? Rynek jest tak obfity, że z pewnością wspólnie znajdziecie coś, czego dotychczas nie próbowaliście.

Randka bez rutyny

Rutyna to największy wróg każdego związku! Dlatego zacznijcie znowu umawiać się na randki! Dopracowany makijaż, piękna sukienka, szpilki, dobra restauracja. A może spontaniczne wypady na grilla? Randka w plenerze, na łonie natury. Wróć pamięcią do początków związku - zacznijcie zakochiwać się w sobie na nowo. Udana randka i namiętny seks pozwolą na nowo rozpalić ogień w waszym związku.

Na naszym blogu znajdziesz również pomysły dotyczące igraszek w łóżku, a także gry wstępnej, która nie musi za każdym razem wyglądać tak samo. Sprawdź inne wpisy i ciesz się przyjemnością, intymnością i nowymi doznaniami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl