Jak wygląda pierwszy raz — wszystko, co powinnaś wiedzieć przed współżyciem
240.jpg

Pierwszy raz to jeden z najważniejszych i najbardziej przełomowych kroków w życiu. Decyzja o współżyciu nie należy jednak do najłatwiejszych. Pierwsze zbliżenie jest stresujące zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Aby nieco zmniejszyć ten stres i upewnić się, że podejmujesz dobrą decyzję, musisz zapoznać się z najważniejszymi informacjami na temat seksu. Dowiedz się zatem, jak wygląda pierwszy raz… a przynajmniej jak powinien.

Pierwszy raz — dlaczego jest tak stresujący?

Twój stres przed pierwszym zbliżeniem jest jak najbardziej naturalny. Może on wynikać z wielu powodów. Kobiety z reguły boją się, że pierwszy raz będzie bolesnym i nieprzyjemnym doświadczeniem. Mężczyźni natomiast głównie denerwują się przedwczesnym wytryskiem i tym, że sobie nie poradzą.

Częstymi powodami tego stresu są także rygorystyczne metody wychowawcze i nieprawidłowe postrzeganie seksu. Musisz wiedzieć, że seks nie jest niczym złym i wcale nie wygląda tak, jak ukazują go filmy pornograficzne! Jednak, czy to dobry moment na zbliżenie?

Czy jesteś gotowa na ten krok?

Przede wszystkim pamiętaj o tym, że decyzja o pierwszym razie musi być dobrze przemyślana. Z pewnością nikt nie powinien jej na Tobie wymuszać. Nie martw się także tym, by dorównać swoim znajomym. Na wszystko przyjdzie odpowiedni czas, a akurat z seksem nie warto się spieszyć.

Jeśli natomiast czujesz chęć i potrzebę zbliżenia, koniecznie porozmawiaj na ten temat ze swoją drugą połówką. W ten sposób dowiesz się, czy ona również jest gotowa na ten krok. Nie zapomnijcie także o tym, by porozmawiać o swoich granicach, oczekiwaniach i pragnieniach.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji zastanów się, czy faktycznie ufasz tej osobie i czy jesteś w pełni gotowa na ten krok. Jeżeli czujesz jakiekolwiek wahania, poczekaj ze współżyciem. Odpowiedzialny i kochający partner lub partnerka z pewnością to zrozumie i da Ci czas.

Nie zapominaj o zabezpieczeniu!

Zdecydowałaś się jednak na podjęcie tego kroku? To świetnie, mamy nadzieję, że Ci się spodoba. Pamiętaj jednak o tym, żeby się zabezpieczyć! Wiele młodych osób żyje w błędnym przekonaniu, że podczas pierwszego razu nie da się zajść w ciążę. Jest to jednak ogromnym mitem. Co więcej, prezerwatywa zabezpieczy Cię również przed chorobami.

Dobrym pomysłem jest także zakup odpowiedniego lubrykantu. Dzięki niemu nawilżysz swoje miejsca intymne i zwiększysz swoje szanse na to, że penetracja nie będzie bolesna. I nie, ślina nie jest dobrym pomysłem. Dlaczego? Tego dowiesz się tutaj.

Jak powinien wyglądać Twój pierwszy raz?

Twoje pierwsze zbliżenie powinno być magicznym, bliskim i przede wszystkim komfortowym doświadczeniem. Z tego względu warto wybrać na nie dobre miejsce, w którym nikt nie będzie Wam przeszkadzał.

Na początku radzimy zacząć od gry wstępnej. W ten sposób sprawdzicie, które pieszczoty faktycznie sprawiają Wam przyjemność. Możecie również wypróbować wzajemną masturbację.

Mamy nadzieję, że dzięki naszym radom już wiesz, jak wygląda pierwszy raz. Pamiętaj, że wcale nie musisz się z nim spieszyć. Ogromnie ważna jest także odpowiednia komunikacja ze swoją drugą połówką.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl