Jakie czynniki negatywnie wpływają na nasz seks?
210.jpg

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak bardzo nasz styl życia wpływa na wszystkie jego sfery, w tym na naszą seksualność. To, w jaki sposób spędzamy swój dzień, jakie używki zażywamy lub ile czasu pracujemy, odbija się potem na naszym seksie. Czytaj dalej i sprawdź, jakie czynniki najbardziej pogarszają Twój seks.

Pracoholizm

Jedną z najczęstszych przyczyn braku ochoty na seks jest przepracowanie. Nawet najprzyjemniejszy seks jest dla naszego organizmu dodatkowym wysiłkiem. Nic więc dziwnego, że nie masz na niego chęci, jeśli ledwo stoisz na nogach ze zmęczenia.

Brak odpowiedniej ilości snu

Sytuacja wygląda identycznie, jeśli nie zapewniasz swojemu ciału odpowiedniej ilości snu i odpoczynku. Pamiętaj, że każdemu należy się chwila relaksu. Bez niej nasz organizm nie będzie w stanie poprawnie funkcjonować.

Stres

Kolejnym czynnikiem, który bardzo negatywnie wpływa na wszystkie sfery naszego życia jest stres. Martwisz się jakimś zadaniem z pracy, ważną rozmową lub egzaminem? W takim razie nie powinnaś się dziwić, że nie możesz myśleć o niczym innym. Jak tu skupić się na seksie w takiej sytuacji?

Nieodpowiednia dieta

Zła dieta może powodować spadek Twojego libido. Sięganie po nieodpowiednie produkty lub spożywanie ich w zbyt dużych ilościach może odbić się na Twoim seksie. Przed stosunkiem w szczególności powinnaś unikać tłustych potraw i przejadania się. W takiej sytuacji zamiast chęci na zbliżenie marzyłabyś jedynie o drzemce.

Używki

Częste sięganie po używki ma negatywny wpływ nie tylko na nasze zdrowie, ale także na seks. Sprawdź, w jaki sposób dana używka oddziałuje na Twoją seksualność.

Papierosy

Palenie papierosów wpływa negatywnie na wszystkie fizyczne aspekty fazy podniecenia. Co więcej, połączenie tej używki z alkoholem lub tabletkami antykoncepcyjnymi jest jeszcze bardziej szkodliwe. I to nie tylko dla naszej seksualności. Jest również niezwykle ryzykowne dla naszego zdrowia.

Alkohol

Dla wielu osób alkohol jest uzupełnieniem imprez, przyjęć i romantycznych kolacji. Spożywany w niewielkich ilościach nie jest niczym złym. Jednakże zbyt duży poziom alkoholu we krwi negatywnie wpływa na nasz seks. Nie tylko zmniejsza naszą ochotę na zbliżenia. Utrudnia nam także podniecenie się i ostatecznie osiągnięcie orgazmu.

Niestety wiemy, że niektóre kobiety chętnie sięgają po alkohol przed zbliżeniem. Uważają, że dzięki niemu są w stanie odpowiednio się zrelaksować i zapomnieć o wstydzie związanym np. z ich wyglądem. Jeżeli Ty również zaliczasz się do tej grupy, mamy nadzieję, że teraz widzisz już, że alkohol nie jest dobrym rozwiązaniem.

Narkotyki

Na świecie istnieje wiele rodzajów narkotyków. Każdy z nich działa w nieco inny sposób. Niektóre są w stanie chwilowo nas rozluźnić, inne otwierają nas na kontakty międzyludzkie i sprawiają, że z szarych myszek zmieniamy się w prawdziwe dusze towarzystwa, a jeszcze inne powodują, że nie odczuwamy żadnych ograniczeń.

Niestety, ale narkotyki znacząco zaburzają nasze postrzeganie świata. Po ich zażyciu nie będziemy w stanie kontrolować się podczas seksu. Mogą zatem prowadzić do niechcianych lub agresywnych zbliżeń.

Co więcej, łączenie ich z innymi wspomnianymi już używkami jest jeszcze groźniejsze. Takie działanie stanowi poważne zagrożenie dla naszego zdrowia i otoczenia.

Czynniki, których warto unikać - podsumowanie

Tak prezentuje się lista czynników, które w największym stopniu negatywnie wpływają na Twój seks. Teraz już wiesz, nad którymi aspektami swojego życia powinnaś popracować, aby zwiększyć swoją ochotę na igraszki. Trzymamy za Ciebie kciuki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl