Kobieca masturbacja - nie wstydź się i poznaj swoje ciało
28.jpg

O masturbacji krążyły kiedyś różne mity. Ludzie myśleli, że można od niej oślepnąć, stracić zmysły lub nawet narządy intymne. Na szczęście wiemy, że jest to zlepek bzdur. Jednakże masturbacja w dalszym ciągu stanowi temat tabu. Zdecydowanie częściej przyznają się do niej mężczyźni. Kobieca masturbacja nie powinna nikogo zawstydzać! Jest całkowicie normalną i jakże przyjemną rzeczą. Co naprawdę możemy dzięki niej osiągnąć?

Czym właściwie jest kobieca masturbacja?

Kobieca masturbacja nazywana jest również miłością autoerotyczną lub samomiłością. Polega na pobudzaniu własnych narządów płciowych, dzięki któremu jesteśmy w stanie sprawić sobie przyjemność. Może, ale nie musi prowadzić do orgazmu.

Kobiety najczęściej masturbują się poprzez dotykanie łechtaczki. Nie ma w tym nic szokującego, w końcu to najwrażliwsza część kobiecego ciała. Nie jest to jednak jedyny sposób.

Jak kobieta może się masturbować?

Przede wszystkim musisz zacząć od dobrego poznania własnego ciała. W końcu każdej kobiecie może sprawiać przyjemność coś innego. Warto zatem podotykać się po ciele i sprawdzić, które miejsca bardziej reagują na nasz dotyk.

Przy kobiecej masturbacji przydadzą się również dodatkowe bodźce. Myślenie o swoich fantazjach może jeszcze bardziej Cię podniecić. Dodatkowo możesz włączyć sobie film pornograficzny.

W przyszłości pomyśl również o zaopatrzeniu się w zabawki i gadżety erotyczne. Dzięki nim sprawisz sobie jeszcze większą przyjemność. Wynika to z tego, że na rynku dostępne są produkty, które stymulują kilka miejsc jednocześnie. Są to między innymi wibratory z dodatkowymi stymulatorami łechtaczki.

Nie zapominaj o kosmetykach erotycznych!

Kosmetyki erotyczne są niezwykle ważnym elementem każdego seksu. W zależności od tego, na które się zdecydujesz, osiągniesz inny efekt. Używając lubrykantów, zwiększysz nawilżenie swoich miejsc intymnych. Dzięki temu seks nie podrażni Twojego ciała. Dodatkowo do kobiecej masturbacji niezwykle przyda się żel stymulujący łechtaczkę. Więcej na ten temat możesz przeczytać w jednym z naszych ostatnich artykułów.

Zalety kobiecej masturbacji

Przyszedł czas na to, by udowodnić Ci, że warto się masturbować. Dzięki masturbacji każda kobieta może poprawić swój nastrój, złagodzić stres i niezwykle się zrelaksować. Czynniki te sprawiają, że łatwiej jej również zasnąć. Właśnie dlatego, wiele kobiet decyduje się na nią na chwilę przed snem. Co więcej, dzięki niej poprawia się nasze ciśnienie krwi. Regularna masturbacja uśmierza także ból, nawet ten menstruacyjny.

Ogromną zaletą jest również lepsze poznanie własnego ciała. Dzięki niej kobieta wie, które rzeczy ją podniecają. Następnie może o nich powiedzieć swojemu partnerowi/partnerce. Przeniesie to wspólny seks na zupełnie nowe płaszczyzny.

Masturbacja nie tylko w pojedynkę

Pamiętaj także, że masturbacja może, ale nie musi odbywać się w pojedynkę. Częstą praktyką jest masturbowanie się na oczach swojej drugiej połówki. Co więcej, pary decydują się również na wzajemną masturbację. Dzięki niej mogą jeszcze lepiej poznać ciało swojego partnera.

Teraz wiesz już, że kobieca masturbacja może być niezwykle przyjemna. Z pewnością nie powinna stanowić tematu tabu. Mamy nadzieję, że ilość wspomnianych przez nas zalet masturbacji, przekona Cię do tego, że warto regularnie się jej oddawać.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl