KOBIECE LIBIDO - czemu nigdy nie mam ochoty na Seks
6.jpg

Zawsze chciałam mieć auto, które nazywałoby się LIBIDO. Taki na przykład Volkswagen LIBIDO! Zabierałby mnie co dzień na odjazdową przejażdżkę. Nie miałabym ochoty lub siły na zabawę - to szybko na stację i za kilka monet w drogę. Ale na takie cuda techniki musimy jeszcze poczekać.

Zacznijmy od najważniejszego: nieuprawianie seksu, ale tylko takiego przynoszącego obu stronom przyjemność, jest szkodliwe dla zdrowia! Kontakt z naszym ciałem, ze sobą samym jest bardzo istotny w rozładowywaniu napięć, stresów, które są powodem większości chorób.

Mówi się, że mężczyzna, żeby się zrelaksować potrzebuje seksu a kobieta, żeby chcieć seks musi być zrelaksowana. I tutaj się zatrzymajmy. Co tak naprawdę wpływa na obniżenie libido u Kobiet?

"nieuprawianie seksu, ale tylko takiego przynoszącego obu stronom przyjemność, jest szkodliwe dla zdrowia"

 

Niskie libido = brak ochoty na seks

Niskie libido - czyli permanentny brak ochoty na seks dotyka kobiety w każdym wieku, każdej profesji, nie wybiera, grubych, chudych, bogatych, czy biednych. Prawda jest taka, że w ciągu całego życia, każda kobieta boryka się chociaż raz z tym problemem. Na przykład po ciąży, łykając źle dobrane hormony, zmieniając pracę, chorując itp. Pomińmy tutaj problemy natury medycznej, choroby tarczycy, choroby autoimmunologiczne, depresję - z tym idziemy do lekarza. Skupmy się na tym na co mamy samodzielnie wpływ.

Jednym z kluczowych czynników wpływających na życie erotyczne są nasze RELACJE! I to co ważne, nie tylko te z naszym partnerem bądź partnerką. One są niewątpliwie istotne, jednak nie bardziej niż relacja z osobą odpowiedzialną za nasze życie, szczęście i przeżywanie przyjemnośći - RELACJA Z SAMYM SOBĄ!

Za nim sięgniesz po cuda z apteki, przyjrzyjmy się, jak dbasz o samą siebie na co dzień, czy z miłością i szacunkiem traktujesz siebie i swoje ciało i swój umysł?

"Jednym z kluczowych czynników wpływających na życie erotyczne są nasze RELACJE"

 

Jakie czynniki negatywnie wpływają na naszą ochotę na seks?

Zmęczenie!

Oczywiście na pierwszym miejscu. Jesteśmy bardzo często obciążone codziennymi zadaniami ponad siły. Chciałaś być prymuską w każdym aspekcie swojego życia? Maksymalnie oddana w pracy, niezawodna matka i żona, gotująca, sprzątająca, ogarniająca lekcje, wywiadówki, lekarzy itp. No to masz: wieczorne padanie na twarz!

Brak snu

zaburzenie rytmu dobowego. To bardzo często dotyczy osób pracujących w wolnych zawodach, nie uwiązanych etatem w biurze, studentek i freelancerów. Nasze ciało, tak, jak natura nas otaczająca dobrze się czuje żyjąc zgodnie z rytmem dnia, nocy, pór roku. Jeżeli nie musimy nie zaburzajmy tego, żyjmy w zgodzie z naturalnymi potrzebami naszego ciała.

Stres

W pracy szefowie, deadliny, zimne kawy, wizja utraty pracy, frustracje, niedocenienie naszych starań, brak pomysłu na "co dalej". W domu, dzieci, szkoła, zdalne nauczanie, partner, partnerka, kłótnie, gniew, lęk, codzienne destrukcyjne emocje. Uff. Dużo tego...

Negatywna ocena samej siebie

Brak miłości własnej. Ciągłe niezadowolenie z tego, jak wyglądam, co zrobiłam, co powiedziałam, czego nie powiedziałam, jak mieszkam, gdzie mieszkam, czemu nie mam lepszej pracy, grzeczniejszych dzieci, czemu nie biegam i nie morsuję itp. Nikt nie potrafi krytykować Ciebie lepiej, niż Ty sama.

Zła dieta

Niedobór kalorii, drastyczne odchudzanie i przetrenowanie powodujące braki tak ważnych składników odżywczych, jak witamina D3, witaminy z grupy B, Magnez, Cynk, Selen i Cholina. Nadmiar kalorii, zbyt ciężka dieta, nadmiar alkoholu, papierosy. Wszystko to powoduje, że nasz organizm czuje się chory, często ma stany zapalne i musi skupiać się przede wszystkim na leczeniu samego siebie. Nie potrzebuje dodatkowych bodźców, które mogą doprowadzić do utraty cennej energii.

Seks, który nie przynosi nam przyjemności

Prawda jest taka, że większość par nie do końca wie, jak sprawdzić drugiej osobie przyjemność. Część kobiet również nie wie, jak samej sobie zrobić dobrze. Masturbacja wśród dziewcząt i kobiet jest nadal tematem tabu. W przeciwieństwie do mężczyzn większość kobiet nie przyznaje się do tego. Ukrywa to przed partnerami. Nigdy nie masturbuje się przy swoim mężczyźnie lub kobiecie.

"Bardzo ważne jest, żebyśmy decydowały o tym, jaki seks jest dla nas dobry"

Jak często myślisz o sobie z przyjemnością? Popatrz na kobietę, którą jesteś z ciepłem i miłością. Nikt kto nie lubi siebie nie lubi seksu.

Bardzo ważne jest, żebyśmy decydowały o tym, jaki seks jest dla nas dobry, nigdy nie godziły się na zachowania wpływające negatywnie na naszą samoocenę lub zdrowie. Czy lubisz seks na sucho i w pośpiechu, który zaczyna się bez pieszczot i kończy na orgazmie mężczyzny? Wiele kobiet odczuwa ból w trakcie stosunku i często o tym nawet nie mówi, czeka na szybki koniec i unika kolejnych zbliżeń. Regularnie udaje orgazm, żeby seks skończył się wcześniej. Tak nie powinien wyglądać seks kochających się ludzi.

Seks jest to zabawa dla dwojga, dwie osoby powinny wyjść z niego usatysfakcjonowane i odprężone. Dobry seks kończy się radością i chichotami. Poczuciem, że właśnie przeżyliśmy coś wspólnie super fajnego. Brak seksu w związku, który nie jest wynikiem choroby, porodu lub pierwszych chwil macierzyństwa jest sygnałem dla pary, że tracą coś wyjątkowo ważnego - bliskość. Bliskość, która nie wiąże się zawsze z wielką czułością, bardziej z poczuciem zaufania, bezpieczeństwa. Bliskość opiera się na poznaniu drugiej osoby, swoich i jej potrzeb, na otwartość na drugą osobę, na braku krytyki.

"Nikt kto nie lubi siebie nie lubi seksu"

Często redukujemy naszą kobiecość tylko do ciała. A co jest naszą urodą? Rozmiar ubrań, kolor włosów, wielkość biustu? Uroda to uśmiech, błysk w oku, dystans do siebie i poczucie humoru.

 

Znajdź drogę do swojej kobiecości

  • Odpuść sobie! Pomyśl, jak ważna jesteś i jak ważna dla Twojego zdrowia jest Twoja przyjemność i odpoczynek. Nie staraj się być idealną, nie dasz rady. Dziel się obowiązkami z myślą o sobie. Czy Twoje poświęcenie musi być ważniejsze niż Twoja radość z życia?
  • Odpuść swojemu ciału! Nie krytykuj go wiecznie. Pomyśl, towarzyszy Ci wiernie, pracuje dla Ciebie ciężko każdego dnia, bądź jego przyjaciółką, pokochaj je, daj mu rozkosz w prezencie. Poznaj swoje fantazje i potrzeby, pomyśl o jakimś intymnym gadżecie erotycznym dla siebie.
  • Odpuść swojemu partnerowi lub partnerce. Jeżeli nie wie co robić, przejmij odpowiedzialność za swoją rozkosz, pokaż czego potrzebujesz. Nie wstydź się, każdy z nas ma swoje tajemnicze pragnienia, jeżeli chcesz je realizować musisz o nich powiedzieć.
  • czytaj o seksie, książki, artykuły w gazetach i Internecie, powieści erotyczne itp.
  • oglądaj erotyczne filmy.
  • rozmawiaj o seksie, ale szczerze.
  • dbaj o swoją kobiecość, pomyśl czym ona dla Ciebie jest. Jeżeli podobają Ci się pomalowane paznokcie, maluj je regularnie, paznokcie u stóp maluj cały rok.
  • przyjrzyj się swojej bieliźnie, może część warto byłoby wymienić lub po prostu wyrzucić, czuj się seksi pod ubraniem, sama dla siebie.
  • przyjrzyj się temu w czym śpisz? Czy sama sobie podobasz się w swoim nocnym outficie?
  • i dbaj, dbaj i jeszcze raz dbaj o siebie każdego dnia! Myśl o sobie każdego dnia! Rób coś dla siebie każdego dnia! Wszyscy Ci za to podziękują. :)

Zrób to wszystko i więcej tylko dla siebie. Nie myśl o partnerze czy partnerce, pomyśl, że masz się podobać przede wszystkim sobie. Bądź kobietą, która kręci właśnie Ciebie.

Jeżeli tak naprawdę się pokochasz to czy będziesz chciała cokolwiek w sobie zmieniać?

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl