Kobiecy orgazm - fakty i mity na jego temat
82.jpg

Z uwagi na to, że seks w dalszym ciągu jest tematem tabu, niechętnie rozmawiamy o swoich seksualnych doświadczeniach. Informacji na jego temat szukamy zazwyczaj w internecie. Jednakże jest to miejsce, w którym można napisać wszystko. Z tego względu bardzo łatwo o pomyłki i nieprawdziwe informacje. W jednym z naszych poprzednich artykułów wymienialiśmy największe mity dotyczące zabawek erotycznych. Dzisiaj postanowiliśmy omówić kobiecy orgazm. Przedstawimy zatem największe mity i zaskakujące fakty na jego temat.

Brak orgazmu oznacza, że kobiecie się nie podobało

Mit

Mężczyźni bardzo często uznają doprowadzenie kobiety do orgazmu za swój sukces. Z tego względu, jeśli kobieta go nie osiągnie, panowie uważają, że nie spisali się tak, jak powinni.

Nie wiedzą jednak, że występuje takie zjawisko jak anorgazmia. Czym ono jest? Oznacza, że pomimo tego, że kobieta odczuwa przyjemność, nie jest w stanie dojść. Takie trudności mogą wynikać na przykład z wychowania. Jeśli kobieta od małego słuchała, że seks jest czymś złym, mogło to zadziałać na jej psychikę. Co więcej, nawet jeśli kobiecie zdarza się mieć orgazm, nie oznacza, że musi go przeżywać przy każdym zbliżeniu!

Pamiętajmy także o tym, że nie wszystkie kobiety mogą mieć orgazm! Ale o tym trochę później.

Kobiety udają orgazm

Fakt

Niestety prawdą jest, że niektóre kobiety udają orgazm. Wiąże się to z poprzednim punktem, który opisywaliśmy. Panowie nie wiedza lub nie chcą przyjąć do wiadomości, że zbliżenie bez orgazmu mimo wszystko podobało się kobiecie. Kobiety nie chcąc zranić swoich partnerów, wolą udawać, że faktycznie mają orgazm.

Kobiecy orgazm pochwowy jest lepszy niż łechtaczkowy

Mit

Jeżeli jesteście wiernymi czytelnikami naszych artykułów, z pewnością wiecie, że duża część kobiet wcale nie osiągnie orgazmu poprzez stosunek dopochwowy. Sytuacja wygląda inaczej, jeżeli podczas stosunku uwagę skupi się także na łechtaczce. Dzięki niej, aż 80% kobiet jest w stanie dojść.

Istnieją minimum trzy różne rodzaje kobiecego orgazmu

Fakt

Najczęściej mówi się, o orgazmie łechtaczkowym, pochwowym i odbytowym. Niektóre kobiety są w stanie dojść także na inne sposoby np. poprzez odpowiednią stymulację piersi.

Niewielkich rozmiarów członek nie zaspokoi kobiety

Mit

Dla Panów rozmiar członka jest bardzo ważnym wyznacznikiem. Myślą, że znane wszystkim wyrażenie „nie liczy się rozmiar, a jakość” ma być jedynie pocieszeniem. Żyją jednak w błędzie. Wielkość penisa nie ma nic wspólnego z jego prawidłowym używaniem. Dla kobiet o wiele bardziej liczy się gra wstępna i to właśnie do niej warto przywiązać większą wagę.

Nie każda kobieta posiada punkt G

Fakt

Niektóre kobiety faktycznie nie posiadają punktu G. Pamiętajmy jednak, że nie jest on jedyną metodą na sprawienie przyjemności.

Jeden kobiecy orgazm na jeden stosunek

Mit

Kobiety są w stanie kilkukrotnie dojść podczas jednego zbliżenia. Nie oznacza to jednak, że koniecznie trzeba do takiej sytuacji doprowadzić. Czasami kobiecie wystarczy jeden orgazm i nie potrzebuje dalszych stymulacji.

Nie wszystkie kobiety mogą mieć orgazm

Fakt

Niestety, ale prawdą jest, że nie wszystkie kobiety mogą mieć orgazm. Zazwyczaj związane jest to z problemami w psychice kobiety. W takiej sytuacji warto udać się do specjalisty.

To już wszystkie fakty i mity, o których chcieliśmy dzisiaj wspomnieć. Jeżeli chcesz, by kobiecy orgazm nie stanowił dla Ciebie żadnej tajemnicy, koniecznie zajrzyj do naszego artykułu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl