Kubeczek menstruacyjny, czy podpaska wielorazowa?
92.jpg

Coraz więcej kobiet decyduje się na używanie ekologicznych i wielorazowych produktów podczas okresu. Takie postanowienie jest nie tylko zbawieniem dla naszej planety. Niesie ono za sobą również wiele zalet. Jednak, który z dostępnych na rynku produktów jest lepszym wyborem? Kubeczek menstruacyjny, czy podpaska wielorazowa?

Ekologiczna menstruacja

Chyba każda z nas zdaje sobie sprawę z tego, że warto zmniejszać ilość używanego przez nas plastiku. Możemy tego dokonać również podczas naszego okresu. Wystarczy, że popularne, jednorazowe produkty, wymienimy na kubeczek menstruacyjny, czy podpaskę wielorazową.

Tego typu zmiana, może się wydawać z początku błaha. Jednak naprawdę wprowadza znaczną różnicę. Im więcej kobiet przekona się do wielorazowych produktów, tym mniej śmieci ostatecznie wyprodukujemy.

Uśrednia się, że kobieta podczas swojego każdego okresu zużywa ok. 14 podpasek lub tamponów. Większość kobiet ze swoim okresem męczy się co miesiąc. Oznacza to, że rocznie jedna kobieta zużywa około 168 podpasek/tamponów. Jeżeli ten wynik pomnożylibyśmy przez liczbę kobiet na całym świecie, otrzymalibyśmy ogromną sumę. Widzisz więc, że tego typu zmiany faktycznie mają jakieś znaczenie, prawda? Jednak który z dostępnych wielorazowych produktów wybrać? Kubeczek menstruacyjny, czy podpaskę wielorazową?

Kubeczek menstruacyjny

Kubeczki menstruacyjne są dostępne w kilku rozmiarach. Dzięki temu możemy wybrać dla siebie produkt idealny. Warto zwrócić uwagę również na miękkość oraz końcówkę takiego kubeczka. Kształt końcówki może nam ułatwić wyjmowanie produktu.

Mycie takiego kubeczka nie jest tak problematyczne, jak mogłoby się wydawać. Podczas miesiączki wystarczy go opłukać pod wodą. Natomiast po okresie wystarczy go zdezynfekować i przechowywać w suchym miejscu.

Kubeczek menstruacyjny jest bardzo pojemny. Co więcej, wiele kobiet mówi o tym, że odkąd zaczęły korzystać z tego produktu, odczuwają mniejszy ból menstruacyjny.

Podpaska wielorazowa

Na rynku dostępnych jest coraz więcej podpasek wielorazowych. Nie posiadają one jednak tych samych właściwości. Wybierając taką podpaskę, musimy zwrócić uwagę na jej kształt, chłonność i rozmiar. Warto sprawdzić także, czy dany produkt posiada atesty na użytą w nim bawełnę.

Podpaski wielorazowe z reguły są przyjemniejsze dla naszego ciała. Z tego względu wiele kobiet lubi używać ich szczególnie na noc.

Musimy pamiętać jednak o tym, że ich mycie zajmuje więcej czasu, niż mycie kubeczka. Zapewne zdajesz sobie także sprawę z tego, że nie wystarczy Ci zakup jedynie pojedynczej podpaski. Z reguły mówi się, że optymalnym wyborem będzie zakup 20 sztuk wielorazowych podpasek.

Kubeczek menstruacyjny, czy podpaska wielorazowa? Co wybrać?

Tak naprawdę, każdy z tych produktów będzie dobrym wyborem. Oba są większym wydatkiem, niż standardowe podpaski. Jednak zwróć uwagę na to, że ten wydatek musimy ponieść raz na kilka lat. Jednorazowe podpaski musimy kupować co chwilę i pomimo tego, że ich pojedynczy zakup jest tańszy, ogólnie wydamy na nie większą sumę, niż na produkt wielorazowy.

W przypadku obfitych miesiączek kubeczek menstruacyjny będzie lepszym wyborem. Jest on o wiele bardziej pojemny niż podpaski wielorazowe.

Prawdą jest również to, że wiele kobiet decyduje się na zakup zarówno kubeczka menstruacyjnego, jak i podpaski wielorazowej. Kobiety te z kubeczka korzystają podczas wszystkich wyjść. W domu natomiast preferują podpaski wielorazowe.

Podsumowanie

Jeżeli kiedykolwiek zastanawiałaś się, czy dla Ciebie lepszy będzie kubeczek menstruacyjny, czy podpaska wielorazowa, mamy nadzieję, że rozwialiśmy Twoje wątpliwości. Dzięki temu artykułowi poznałaś kluczowe informacje na temat obu tych produktów.

Co więcej, niezależnie od tego, na który z produktów ostatecznie się zdecydujesz, spowoduje to ogromną różnicę dla naszej planety! Stosowanie wielorazowych produktów pozwoli Ci także oszczędzić masę pieniędzy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl