Kulki do ćwiczeń mięśni kegla, które wybrać?
90.jpg

Pragniesz znowu poczuć się w pełni kobieca i czerpać przyjemność z intymnych chwil w sypialni? A może chcesz uporać się z problemem nietrzymania moczu i osłabionymi mięśniami?

Chcesz działać profilaktycznie i dłużej cieszyć się zdrowiem i doznaniami w sferze intymnej? Pomogą Ci w tym kulki do ćwiczeń mięśni Kegla.

Jakie kulki do ćwiczeń mięśni Kegla?

Przed wyborem kulek do ćwiczeń mięśni Kegla zwróć uwagę na opis produktu. Szczególnie na takie parametry jak waga kulek, ich wielkość, czy materiał wykonania.

Następnie zdecyduj, czy będą to kulki pojedyncze, czy podwójne. A także, czy wolisz te w kształcie klasycznym, czy w formie łezki, a nawet serduszka.

Na to zwróć uwagę przy zakupie kulek waginalnych

Materiał musi być bezpieczny. Najlepsze będą kulki wykonane z silikonu (mogą mieć elementy z tworzywa ABS). Po pierwsze jest hipoalergiczny, a po drugie jego struktura (niskoporowaty) ułatwia czyszczenie kulek i dbanie o ich higienę.

Końcówka kulek powinna być wykonana z takiego samego materiału, jak kulki. Jeśli nie jest, to materiał ten musi być wodoodporny, aby nie chłonął wilgoci.

Waga to najważniejszy aspekt podczas wyboru kulek do ćwiczeń mięśni Kegla. Jesteś osobą początkującą? Sięgnij po najlżejsze, pojedyncze kulki (30-55 g). Twoje mięśnie Kegla są wytrenowane i chcesz ćwiczyć profilaktycznie? Możesz kupić podwójne kulki o wadze 55-100 g.

Jeśli jesteś pewna, że nie jest to dla Ciebie jednorazowa “zabawa”, a Twój budżet Ci to umożliwia, to kup zestaw progresywny. Czyli kulki o różnej wadze i wielkości, na każdy etap ćwiczeń.

Kulki pojedyncze sprawdzą się u kobiet, które:

  • rozpoczynają ćwiczenia mięśni Kegla,
  • cierpią na tyłozgięcie szyjki macicy lub opadanie narządów wewnętrznych,
  • mają drobną budowę ciała,
  • nie rodziły siłami natury.

Natomiast podwójne kulki pomogą w ćwiczeniach kobietom, które:

  • rodziły naturalnie,
  • trenowały już mięśnie Kegla,
  • nie borykają się z tyłozgięciem macicy.

Wielkość, której nie powinnaś mylić z wagą. To ważne, bo kulki do ćwiczenia mięśni Kegla dla początkujących powinny być większe, ale lżejsze. Analogicznie dla kobiet, które już mają wyćwiczone mięśnie Kegla lub są po porodzie - kulki mniejsze, ale cięższe.

Kulki do ćwiczeń mięśni Kegla - polecany zestaw progresywny

Jeśli pragniesz zaprzyjaźnić się z kulkami Gejszy, to dobrym pomysłem jest zakup zestawu progresywnego. Wspominaliśmy o nim wyżej. To zazwyczaj 3 kulki o różnej wielkości i wadze, umożliwiające wykonywanie treningu mięśni Kegla od etapu początkującego do zaawansowanego.

Na Intimovo polecamy Ci dwa takie zestawy.

Pierwszy z nich to piękne różowe kulki w kształcie serduszka, które zadbają o Twoje mięśnie. A do tego pięknie się prezentują.

Kulki do treningu mięśni Kegla - Lovelife Flex Kegels

Trening zacznij od lżejszej kulki 35 gramowej. Następnie przejdź do ćwiczeń dla średnio zaawansowanych, używając kulki 45 gramowej. Jeżeli będziesz czuła się już pewniej, skorzystaj z oferty dla zaawansowanych, dwóch serduszek na sznurku o łącznej wadze 85 gram.

Kulki i sznureczek wykonane są z silikonu. Delikatny i aksamitny w dotyku sprawi, że ćwiczenia z kulkami będą przyjemnością. Satynowy woreczek ułatwi Ci ich przechowywanie w higienicznych warunkach.

Drugim zestawem kulek do ćwiczenia mięśni Kegla jest Calexotics.

Również wykonane z przyjemnego w dotyku i bezpiecznego silikonu. Różnią się kształtem i wagą od kulek gejszy Lovelife.

Najmniejsza kulka w zestawie ma 5 cm i waży 80 g. Średnia 8,25 cm i 60 g. A największa 9,5 cm i waży 45 g.

Dlatego możesz sama zdecydować, który z zestawów odpowiada Ci bardziej. Nie chcesz zestawu? Pojedyncze i podwójne kulki do ćwiczeń mięśni Kegla znajdziesz w zakładce gimnastyka intymna.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl