Kulki gejszy - dlaczego warto je używać?
176.jpg

Wielu osobom w dalszym ciągu kulki gejszy kojarzą się jedynie z gadżetami erotycznymi. Oczywiście, wspomagają one życie erotyczne kobiet, ale nie jest to ich jedyną zaletą! Pozytywnie wpływają również na zdrowie. Zapoznaj się z naszym artykułem, aby dowiedzieć się, dlaczego warto ich używać.

Czym właściwie są kulki gejszy?

Kulki gejszy to gadżet, dzięki któremu możemy wyćwiczyć mięśnie Kegla, czyli mięśnie dna miednicy. Nazywane są także kulkami waginalnymi lub kulkami dopochwowymi.

Możemy wyróżnić kilka rodzajów kulek gejszy. Standardowo są to dwie kulki, połączone ze sobą sznureczkiem. Średnica jednej takiej kulki ma około 4 centymetrów. W ich wnętrzu znajdują się jeszcze jedne kulki i to właśnie dzięki nim dzieje się cała magia. Pod wpływem ruchu, wewnętrzne kulki zaczynają drgać. W ten sposób wywołują one skurcze mięśni Kegla.

Na rynku dostępne są również pojedyncze kulki waginalne lub kulki, które nie mają dodatkowej pary w swoim wnętrzu. Znajdziesz także kulki gejszy, do których dołączony jest pilot. Pozwala on na samodzielne sterowanie wibracjami.

Regularne stosowanie kulek gejszy sprawia, że kondycja mięśni Kegla się poprawia. Dzięki temu pochwa staje się bardziej elastyczna.

Dlaczego warto dbać o mięśnie dna miednicy?

Mięśnie dna miednicy wpływają na funkcjonowanie praktycznie całego organizmu. Jest to zespół 14 mięśni poprzeplatanych nerwami. Mięśnie te otaczają odbyt, pochwę i cewkę moczową. Co więcej, podpierają i stabilizują także trzewia, narządy rodne i kręgosłup.

Wraz z upływem czasu nasze mięśnie Kegla słabną. Wpływa to negatywnie na jakość i doznania, które czerpiemy ze stosunku. Jednak, jak już wspominaliśmy, kulki gejszy pozytywnie wpływają również na nasze zdrowie. Zaleca się je w przypadku problemów z trzymaniem moczu.

Co więcej, po kulki gejszy powinnaś sięgnąć także po porodzie! Poczekaj jednak do zakończenia połogu. Kulki pomogą Ci w odzyskaniu dawnej siły mięśni. Dodatkowo sprawią, że Twoja pochwa się uelastyczni, a to poprawi komfort podczas stosunku.

Czy Twoje mięśnie Kegla działają prawidłowo?

Prawdopodobnie widzisz już, jak ważne jest dbanie o swoje mięśnie dna miednicy. Skąd jednak masz wiedzieć, czy Twoje mięśnie działają prawidłowo? Aby to sprawdzić, możesz wykonać bardzo prosty test.

Podczas następnego załatwiania się, spróbuj zacisnąć krocze. W ten sposób powinnaś zatrzymać strumień moczu. Jeśli nie uda Ci się tego zrobić, oznacza to, że Twoje mięśnie Kegla są osłabione.

W takiej sytuacji powinnaś stanowczo sięgnąć po kulki gejszy. Zalecamy także wizytę u ginekologa, który będzie w stanie postawić fachową diagnozę. Dzięki temu możesz uniknąć późniejszych problemów z nietrzymaniem moczu.

Kulki gejszy - o czym warto pamiętać?

Po zapoznaniu się z naszym artykułem postanowiłaś sięgnąć po kulki gejszy? To znakomicie. Musisz pamiętać jednak o jednej, bardzo istotnej kwestii. Staraj się zachować jak najlepszą higienę kulek! Musisz je dokładnie umyć przed i po każdym użyciu. Do tego celu możesz wykorzystać żel do higieny intymnej i ciepłą wodę. Jeśli posiadasz specjalne preparaty do czyszczenia zabawek erotycznych, sięgnij po nie również w tym przypadku.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl