Kulki gejszy od A do Z - poradnik
Kulki gejszy od A do Z - poradnik

Zastanawiasz się czym są kulki gejszy i po co ich używać? Jak dobrać właściwe kulki gejszy? I co kulki waginalne mają wspólnego z mięśniami Kegla? Zebraliśmy dla Ciebie najważniejsze informacje w tym artykule.

Przeczytaj, wybierz swoje kulki gejszy i zacznij ćwiczyć już dziś!

Kulki gejszy, kulki Wenus, kulki waginalne - czym są tajemnicze kulki nie tylko od przyjemności?

Podobno pojawiły się już w VI wieku n.e. i mimo że nazwa jednoznacznie przypisuje im pochodzenie japońskie, to kulki gejszy znane były również w innych krajach Dalekiego Wschodu. Europejscy podróżnicy z XVI wieku wspominają w swoich relacjach Indie, Birmę i Tajlandię w kontekście swoich doświadczeń z tajemniczym wynalazkiem.

Co ciekawe kulki waginalne, które kobiety umieszczały w pochwie, miały służyć panom w lepszym osiągnięciu orgazmu. Jak możesz się domyśleć, odkryli, że przyjemność jest obopólna. A mięśnie po noszeniu kulek wzmacniają się i intensyfikują doznania.

Kukli początkowo były tylko gadżetem erotycznym, który wpływał na jakość seksu i intensywność orgazmu. Dziś wiadomo, że kulki gejszy pełnią jeszcze jedną bardzo ważną dla kobiet funkcję — prozdrowotną.

Kulki gejszy nazywane są także kulkami waginalnymi, to gadżet, dzięki któremu możemy wyćwiczyć mięśnie Kegla (mięśnie dna miednicy).

Kulki gejszy nie jeden rozmiar mają!

Kulki gejszy różnią się przede wszystkim rozmiarem i wagą. Zależnie też od producenta mogą nieco różnić się wyglądem. Standardowo są to dwie kulki połączone sznurkiem. Jedna taka kulka ma średnicę około czterech centymetrów. Na rynku dostępne są również pojedyncze kulki waginalne lub takie, które mają dodatkową kulkę umieszczoną w swoim wnętrzu.

Odpowiednie ćwiczenia z kulkami gejszy poprawiają kondycję mięśni Kegla, wpływają pozytywnie na radzenie sobie z nietrzymaniem moczu i poprawiają doznania seksualne.

Jakie kulki gejszy wybrać i dla kogo będą dobre pojedyncze, podwójne, progresywne i kulki biofeedback?

Tylko jedna kulka gejszy na sznureczku

Kulki gejszy występujące w jednej sztuce osadzonej na sznureczku, to rozwiązanie dla każdej kobiety, która po raz pierwszy będzie używać kulek, a także ma obawy, czy w jej przypadku kulki gejszy sprawdzą się do ćwiczeń mięśni Kegla.

Pojedyncza kulka zazwyczaj ma średnicę 22 mm i waży 55 g. Pojedyncze kulki waginalne są miękki i lekkie, z łatwością utrzymują się w pochwie. Dlatego polecane są dla początkujących kobiet. Jedna kulka gejszy sprawdzi się również w przypadku Pań, które borykają się z wiotkimi mięśniami i mają problemy z nietrzymaniem moczu.

Dwie lub więcej kulki waginalne

Kulki gejszy, które są małe i ciężkie zwykle polecane są kobietom przed 30 rokiem życia, które nie urodziły dziecka. W celu treningu mięśni Kegla.

Nieco większe i lżejsze pomogą każdej kobiecie, której mięśnie dna miednicy nie są w tak doskonałej formie, jak u nieródek. Najczęściej takie kulki waginalne polecane są kobietom po ciąży, które prowadzą raczej siedzący tryb życia. A także dla tych pań, które mają pierwsze symptomy nietrzymania moczu.

Kulki Progresywne

Kulki progresywne tworzą swego rodzaju plan treningowy. To zestaw kulek o różnych wielkościach i wadze, które stopniowo zmienia się wraz z postępem treningu i wzmocnieniem się mięśni Kegla. Kulki progresywne pozwalają śledzić swoje postępy i cieszyć się coraz wyższymi poziomami zaawansowania.

Kulki Biofeedback

Kulki biofeedback są zdecydowanie lżejsze od klasycznych (grawitacyjnych) kulek. W środku mają mniejszą kulkę, która działa jak grzechotka. Trening Kegla odbywa się poprzez wibrowanie kuleczek z grzechotką, które wprawione w ruch powodują mimowolne skurcze mięśni.

Więcej informacji na temat różnych kulek gejszy znajdziesz w poprzednich artykułach. Dowiesz się z nich:

- Dlaczego warto używać kulki gejszy?

- Dlaczego warto dbać o mięśnie kegla?

- Jak obsługiwać kulki gejszy?

Kulki gejszy i trening mięśni Kegla

Mięśnie Kegla możesz ćwiczyć samodzielnie, zaciskając i rozkurczając mięśnie. Możesz również wykorzystać do ćwiczeń kulki gejszy. Dopasowane pod względem zaawansowania, wielkości, wagi i ilości kulek pomogą Ci wzmocnić mięśnie dna macicy i wyeliminować problem nietrzymania moczu (jeśli taki masz).

Na ćwiczenia mięśni Kegli przygotowaliśmy dla Ciebie odrębny artykuł, w którym znajdziesz instrukcję krok po kroku, jak taki trening wykonać.

Na co zwracać uwagę przy wyborze kulek gejszy?

Już wiesz, jak ćwiczyć mięśnie Kegla, teraz pora na dobór kulek. Pomogą ci w tym informacje, które umieściliśmy w tym artykule powyżej. Natomiast te dwie rzeczy, które opisujemy niżej, są kluczowe do tego, aby twój trening był efektywny i przyjemny. Odpowiednio dobrane kulki sprawią, że chętnie będziesz ćwiczyć bez przymusu, a co najważniejsze nie nadwyrężysz dodatkowo mięśni i nie doprowadzisz do ich przeciążenia.

Odpowiedni materiał

Materiał, z którego wykonane są jakiekolwiek gadżety erotyczne, odgrywa bardzo istotną rolę. To właśnie od niego zależy to, czy użytkowanie produktu będzie bezpieczne. W tym przypadku najlepszym wyborem będzie hipoalergiczny silikon medyczny. Jego dodatkowym atutem jest to, że jest łatwy w czyszczeniu i można go myć pod bieżącą wodą.

Waga kulek

Jeżeli jesteś osobą początkującą, zalecamy Ci wybór najlżejszych i pojedynczych kulek gejszy. Taka kulka powinna maksymalnie ważyć 55 gram. W przypadku osób bardziej doświadczonych, zalecamy już wybór podwójnych kulek.

Kulki gejszy i wkładka domaciczna, czy używanie ich jednocześnie jest bezpieczne?

Jeden z największych mitów, jaki możesz przeczytać to to, że kulki gejszy a wkładka domaciczna oddziałują na siebie wzajemnie w negatywny sposób. Jest to mit, który powielany jest bardzo często, a nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości. Wkładkę domaciczną jak sama nazwa wskazuje, umieszcza się wewnątrz macicy. Kulki gejszy wprowadzasz do pochwy, a nie do macicy.

Na ten temat poświęciliśmy osobny artykuł, w którym opisujemy jaka istotna zależność występuje między wkładką domaciczną a kulkami gejszy. A także rozwiewamy wszelkie mity dotyczące noszenia kulek waginalnych przy jednoczesnym noszeniu wkładki domacicznej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl