Leksykon seksu, czyli jakie pojęcia warto znać
86.jpg

Z uwagi na to, że pojęć związanych z seksualnością jest bardzo dużo, musieliśmy pominąć wiele z nich. Nasz leksykon seksu zawiera jednak pojęcia, które każdy powinien znać.

A - antykoncepcja

Dzięki antykoncepcji możemy uniknąć niechcianej ciąży. Powinny o nią zadbać wszystkie osoby, które wcale lub jedynie w obecnym momencie, nie planują posiadania dzieci.

Istnieje wiele metod antykoncepcji. Dzięki temu możemy wybrać taką, która najbardziej nam podpasuje. Najczęstszym wyborem są prezerwatywy, tabletki antykoncepcyjne i wkładki domaciczne. Warto pamiętać o tym, że prezerwatywy zabezpieczają nas także przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

B - BDSM

Popularność BDSM wzrosła po publikacji filmu 50 Twarzy Greya. Jest to rodzaj seksu, który polega na tym, że jedna ze stron jest osobą dominującą, a druga uległą. Tego typu zabawom bardzo często towarzyszą pejcze, bicze i kajdanki. Warto pamiętać o jednej rzeczy - przed przystąpieniem do zabawy należy ustalić hasło bezpieczeństwa. Osoba uległa będzie mogła wypowiedzieć je, jeżeli będzie chciała przerwać zabawę.

C - cipka

Cipka, wagina, pipka. Wszystkie te określenia to inny sposób na opisanie pochwy. Pochwa to wąski przewód mięśniowy, który jest otoczony wargami sromowymi. Na jego końcu znajduje się macica.

F - fantazje erotyczne

Fantazje erotyczne posiada większość z nas. W zależności od konkretnego przypadku mogą dotyczyć innych rzeczy. Niektórzy fantazjują o seksie z celebrytą lub postacią z książki, inni marzą o seksie publicznym, a jeszcze inni o seksie grupowym.

Tego typu fantazje możemy, ale nie musimy urzeczywistniać. Przed wcieleniem ich w życie pamiętajmy o kilku warunkach. Przede wszystkim, osoby, które miałby brać udział w danej fantazji, muszą wyrazić na to zgodę. Warto upewnić się także, że nasza fantazja jest legalna.

G - gra wstępna

Gra wstępna jest elementem bardzo często pomijanym przez mężczyzn. Dla kobiet jest jednak bardzo istotna. Dodatkowo to właśnie dzięki niej kobiety zazwyczaj nabierają ochoty do zbliżenia. Ma to duży związek z pożądaniem responsywnym, które również znajduje się w naszym leksykonie seksu.

H - higiena intymna

Dbanie o swoją higienę intymną jest niezwykle istotne. Utrzymując prawidłową higienę, ograniczamy ryzyko podrażnień i infekcji. Dzięki temu, bez przeszkód możemy oddawać się przyjemnościom w sypialni.

Warto dbać także o higienę i bezpieczeństwo naszych zabawek i gadżetów erotycznych.

K - kulki gejszy

Kulki gejszy, czyli gadżet, dzięki któremu kobiety mogą ćwiczyć mięśnie Kegla. Są to dwie, połączone ze sobą kulki. W ich wnętrzu znajdują się kolejne, mniejsze i cięższe kulki. Podczas chodzenia, wewnętrzne kulki zaczynają drgać. Drgania te sprawiają, że mięśnie gładkie w obrębie pochwy i mięśnie Kegla mimowolnie się zaciskają.

L - lubrykant

Lubrykant, czyli środek nawilżający, który w swojej kosmetyczce powinna posiadać każda osoba. Dzięki niemu, zbliżenie nie podrażnia i z reguły nie wywołuje bólu.

Środek ten warto stosować także do zabawek erotycznych.

Ł - łechtaczka

Łechtaczka, czyli najbardziej erogenne miejsce na ciele kobiety. Posiada ponad 8 tysięcy połączeń nerwowych. Większość kobiet jest w stanie osiągnąć orgazm, właśnie dzięki niej.

M - masturbacja

Masturbacja, czyli świetny sposób na poznanie własnego ciała. Wbrew wielu błędnym przekonaniom, masturbacja nie jest tylko dla singli. Dzięki niej możemy sprawdzić, które miejsca na naszym ciele są bardziej podatne na pieszczoty. Pozwoli nam to na lepsze poinstruowanie naszego partnera/partnerki.

O - orgazm

Niekontrolowane i nagłe uwolnienie napięcia seksualnego. Pomimo tego, że to doświadczenie jest niezwykle przyjemne, nie musi występować podczas każdego zbliżenia. Nawet bez orgazmu, stosunek może sprawiać dużą satysfakcję.

P - pożądanie

Istnieją dwa rodzaje pożądania - spontaniczne i responsywne. Jak sama nazwa wskazuje, pożądanie spontaniczne pojawia się nagle, bez żadnej zapowiedzi. Pożądanie responsywne musi zostać zainicjowane przez drugą osobę.

Zdecydowana większość kobiet odczuwa jedynie pożądanie responsywne. Właśnie z tego względu, kobiety zazwyczaj nie inicjują zbliżenia.

Ś - świadoma zgoda na seks

Świadoma zgoda na seks jest kluczowym elementem każdego zbliżenia. Każda osoba, która ma być jego członkiem, musi wyrazić na nie zgodę. Przed zbliżeniem należy ustalić swoje granice.

Z - zabawki erotyczne

Gadżety i zabawki erotyczne, czyli świetny sposób na urozmaicenie swojego seksu. Mogą ich używać zarówno single, jak i pary podczas stosunku. Istnieje wiele rodzajów zabawek do wyboru. Z tego względu jesteśmy pewni, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Zabawki erotyczne, tak samo jak masturbacja, pozwalają na lepsze zapoznanie się z własnym ciałem.

Ż - żel stymulujący łechtaczkę

Żel stymulujący łechtaczkę to niesamowity produkt, który jeszcze bardziej zwiększy doznania kobiety podczas stosunku. Na rynku dostępne są żele rozgrzewające i żele chłodzące. Dzięki temu każda kobieta może dobrać produkt idealny dla siebie.

Tak prezentują się najważniejsze pojęcia, które powinna znać każda osoba. Mamy nadzieję, że nasz leksykon seksu okazał się być pomocną i ciekawą listą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl