Lubrykant co to jest i jak go używać?
34.jpg

Życie seksualne powinno dostarczać nam przyjemności. Być doznaniem, które rozpamiętujemy w ekscytacji i pozytywnych skojarzeniach.

Niestety duża część z nas ma problem, żeby przyznać się do braku wystarczającego nawilżenia okolic intymnych. A użycie lubrykantu traktują jak coś niewłaściwego.

Jeśli Ty również masz problem z nawilżeniem. Czujesz się gorsza, wstydzisz się sięgnąć po lubrykant, to dzisiaj mówimy Ci to nic złego! Chęć czerpania maksymalnej przyjemności z seksu, to nie powód do wstydu!

Chcesz poprawić jakość odczuwanej przyjemności? Wypróbować nowych doznań? Czuć się komfortowo podczas zbliżenia. Zostań z nami! Dzisiaj wzbogacisz swoją wiedzę o lubrykanty i ich zastosowanie.

Nie jesteś sama! Na brak nawilżenie cierpi więcej kobiet niż myślisz

Niezgodność pobudzenia występuje naturalnie u kobiet i mężczyzn. Nie jest to powód do wstydu, bo większość kobiet ma problemy z odpowiednim nawilżeniem miejsc intymnych. Może być bardzo małe, albo w ogóle się nie pojawić mimo odczuwania podniecenia.

Pamiętaj, że na poziom nawilżenia mogą mieć wpływ również czynniki zewnętrzne. Stres, choroba, wiek. Na pomoc przychodzą wszelkiego rodzaju lubrykanty i żele intymne.

Lubrykant co to jest za specyfik?

Lubrykanty pomagają w odczuwaniu doznań. Zapewniają optymalne nawilżenie miejsc intymnych. Dzięki nim możesz odkryć radość z seksu i zapomnieć o stresie, który wywołuje brak odpowiedniego nawilżenia.

Jeśli w rozmowach pada pytanie; lubrykant co to jest - najczęściej usłyszysz, że żel nawilżający. Jest to prawda, ale to tylko jedna z jego wielu funkcji. Lubrykanty mogą być uniwersalne, lub dedykowanego konkretnej aktywności seksualnej. Do seksu oralnego - smakowe z nutami zapachowymi, do analnego nawilżające i zwiększające poślizg. Lubrykanty regeneracyjne.

 

Jest ich naprawdę cała masa. Wcale nas nie dziwi, że możesz nie wiedzieć, jaki lubrykant wybrać i jak odpowiednio go stosować. Szczególnie że duża część z nas zwyczajnie wstydzi się pytać i doświadczać nowych rzeczy.

Nie musisz pytać! Możesz ten tekst czytać po kryjomu w sypialni. Bądź jednak pewna, że to żaden powód do wstydu. To naturalne!

Jakie są lubrykanty?

Każdy znajdzie dla siebie odpowiedni lubrykant. Rodzajów lubrykantów może być wiele. Zależnie od producenta, przeznaczenia i know-how danej marki.

Ty powinnaś kierować się swoimi potrzebami, a także wskazaniami zdrowotnymi jeśli jakieś masz. Przykładem będą tutaj delikatne lubrykanty regeneracyjne. Optymalnie nawilżają i łagodzą podrażnienia. Ten rodzaj polecamy przy skłonnościach do częstych infekcji. Lubrykanty działają kojąco, przeciwzapalnie i przeciwgrzybicznie.

Dzięki czemu możesz swobodnie czerpać przyjemność ze stosunku. Nawet jeśli masz problemy z infekcjami.

Wodny, silikonowy, a może hybrydowy? Czym się różnią te lubrykanty?

Lubrykanty możemy podzielić ze względu na skład na cztery grupy. Z czego ostatnia - lubrykanty organiczne, to całkiem nowoczesna kategoria. Dzięki, której osoby dbające o ekologię, mogą wprowadzić ten element również do swojej sypialni.

W 100% naturalne wsparcie nawilżenia. Jedyny mankament organicznych lubrykantów to ziołowy zapach, który nie każdemu przypadnie do gustu.

Lubrykanty wodne

Lubrykanty wodne to żele stworzone na bazie wody. Z dodatkiem gliceryny lub glikolu. Jeśli masz skłonności do alergii, to wybierz lubrykant bez gliceryny.

Lubrykanty na bazie wody są delikatne. Dają optymalne nawilżenie podczas stosunku. Sprawdzą się w sytuacji, kiedy naturalne nawilżenie jest zbyt małe.

 

Nie polecamy ich przy suchości pochwy. Ponieważ ze względu na bazę wodną dość szybko wysychają.

Jeśli lubisz zabawy z różnymi gadżetami erotycznymi, to żel wodny również nadaje się do używania. Jest bezpieczny dla zabawek erotycznych i prezerwatyw. Natomiast, jeśli chwile uniesienia lubisz przeżywać pod prysznicem, w jacuzzi, czy wannie, to polecamy Ci lubrykant silikonowy lub hybrydowy.

Lubrykanty silikonowe

Wytworzone na bazie silikonów, dzięki temu są trwalsze niż lubrykanty wodne. Dają również lepszy poślizg, nawilżenie i chronią przed otarciami. Nadają się do stosunku analnego.

Lubisz grę wstępną? Lubrykant silikonowy możesz użyć zamiast olejku do masażu. Skóra będzie jedwabiście gładka i miękka w dotyku.

Lubrykanty na bazie silikonu pomogą Ci również, jeśli jesteś alergikiem. Nie uczulają. Bez obaw możesz ich używać z prezerwatywą - są dla niej bezpiecznie. Natomiast mogą wpłynąć na wszelkie gadżety erotyczne, wykonane z silikonu.

Lubrykanty hybrydowe

To efekt połączenia żelu wodnego i silikonowego w jedno. Dzięki czemu zachowują delikatność lubrykantu wodnego. A poślizg i nawilżenie zapewniają jak lubrykant silikonowy.

Można ich używać zarówno z prezerwatywami, jak i gadżetami erotycznymi bez obaw o ich uszkodzenie. Natomiast, jeśli lubrykant jest z olejkiem, to nie nadaje się do stosowania z prezerwatywą.

Podstawowe informacje o lubrykantach za Tobą! W sieci erotycznych fantazji możesz wykorzystać jeszcze lubrykanty smakowe i zapachowe. Będą świetnym urozmaiceniem gry wstępnej, a także wspaniałym dodatkiem podczas seksu oralnego.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl