Lubrykant na bazie wody, czy nie? Który rodzaj wybrać?
114.jpg

Lubrykanty są najpopularniejszymi produktami dostępnymi w drogerii erotycznej. Mimo tego zasługują na jeszcze większy rozgłos. W końcu to dzięki nim możemy oddawać się przyjemnościom bez bólu i późniejszych podrażnień. Na rynku można je znaleźć w kilku wersjach. Jednak, na którą z nich warto się zdecydować? Wybrać lubrykant na bazie wody, silikonowy, czy może hybrydowy? Zostań z nami, by poznać odpowiedzi na te pytania.

Dlaczego warto używać lubrykantu?

Artykuł rozpoczniemy jednak od tego, by wyjaśnić Wam, jak ważne jest używanie lubrykantu. Produkt ten zapewnia dodatkowe nawilżenie naszych miejsc intymnych. Dzięki niemu znacząco poprawisz jakość odczuwanej przez Ciebie rozkoszy.

Kto powinien używać lubrykantów?

Prawdopodobnie wiesz o tym, że kobieca pochwa nawilża się samoistnie. Nie oznacza to jednak, że nie możemy jej pomóc!

Dodatkowo u wielu kobiet często pojawiają się problemy z nawilżeniem. Wynikają one między innymi z wieku, różnych chorób, czy chociażby stresu. W takiej sytuacji tym bardziej warto sięgnąć po specjalistyczny produkt. Jest to o wiele lepszym rozwiązaniem, niż odczuwanie bólu w trakcie stosunku, lub całkowite unikanie zbliżeń!

Co więcej, pewne miejsca na naszym ciele nie nawilżają się samodzielnie. Mowa tu w szczególności o odbycie. Jeżeli chcemy przetestować seks analny, użycie lubrykantu jest koniecznością! Chyba że zamiast przyjemności, chcesz odczuwać dyskomfort.

Wiesz już, dlaczego warto używać lubrykantu. Sprawdź teraz, który z jego rodzajów powinnaś wybrać.

Rodzaje lubrykantów

Istnieje kilka rodzajów lubrykantów. Pośród nich między innymi znajdziemy lubrykanty na bazie wodny, silikonowe, hybrydowe i smakowe.

Lubrykant na bazie wody

Jak sama nazwa wskazuje, tego typu lubrykanty zostały stworzone na bazie wody. Są one bardzo delikatne i dość szybko wysychają. Dodaje się do nich glikol lub glicerynę. Pamiętaj jednak, że gliceryna może uczulać!

Lubrykant silikonowy

Takie lubrykanty tworzy się na bazie silikonów. Zapewniają o wiele lepsze i dłuższe nawilżenie, niż opisywane wyżej lubrykanty wodne. Świetnie nadają się także do zabaw w wodzie.

Lubrykant hybrydowy

Lubrykanty hybrydowe to połączenie obu, opisywanych przed chwilą rodzajów tego produktu. Są one bardzo delikatne, jednak działają znacznie dłużej, niż lubrykanty wodne.

Lubrykanty smakowe i zapachowe

Niektóre lubrykanty są dodatkowo wzbogacone o różnego typu substancje smakowe i zapachowe. Najczęściej mają one przypominać jakieś owoce.

Ich użytkownicy w szczególności polecają je do seksu oralnego. Jednakże niektóre z ich składników mogą wywołać podrażnienia! Przed wyborem ostatecznego produktu, sprawdź także, czy w jego składzie nie ma cukru. Dlaczego? Cukier może sprzyjać pojawieniu się różnych infekcji intymnych.

Który z nich wybrać? Lubrykant na bazie wody, czy któryś z pozostałych?

To, na który rodzaj powinnaś się zdecydować, zależy w dużej mierze od Twoich preferencji seksualnych.

Jeżeli korzystać z prezerwatyw, możesz wybrać każdy z opisanych przez nas typów lubrykantów. Zwróć jednak uwagę na to, czy w składzie konkretnego produktu nie znajduje się żaden olej. Uszkodziłby on prezerwatywę!

Natomiast jeśli jesteś fanką zabawek erotycznych, zrezygnuj z lubrykantów silikonowych. Mogłyby one uszkodzić tego typu produkty!

Osoby podatne na alergie, infekcje i podrażnienia powinny natomiast unikać lubrykantów smakowych, zapachowych i glicerynowych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl