Lubrykanty - przyjaciele kobiecej intymności
10.jpg

Lubrykanty, lubrykacja, smarowanie, nawilżanie…po nitce do kłębka dojdziemy do rozszyfrowania tej nieco technicznie brzmiącej nazwy, która w mgnieniu oka straci na swej tajemniczości, jeśli powiemy „żel intymny”. Eureka! Lubrykanty to nic innego jak żele intymne właśnie, a więc substancje, które są bodaj najbardziej znanymi i szeroko stosowanymi gadżetami erotycznymi funkcjonującymi na rynku w pod niezliczonymi nazwami handlowymi.

Mnogość występowania, kuszące nazwy, zapachy i obiecywane funkcje, mogą jednak wprawić w niemały zawrót głowy i wyprowadzić na manowce rozbudzone reklamami oczekiwania.

Aby wybrać dobrze, także i w tej dziedzinie, należy wiedzieć , jak dopasować i jak dobrać do swoich potrzeb odpowiedni żel intymny, który właściwie spełniając swoją rolę, da nam dokładnie to, czego oczekujemy. Lubrykanty potrafią naprawdę wiele: nawilżają, nadają poślizg, chroniąc śluzówkę pochwy i w końcu uprzyjemniają seks. Wszystko to razem lub osobno w zależności od naszych preferencji.

Nawilżanie

Lubrykanty to pierwsza pomoc w sytuacjach, gdy brak naturalnego nawilżenia pochwy zabiera radość z seksu. Tak zwana suchość pochwy, choć kojarzona z wiekiem dojrzałym i menopauzą może przytrafić się także i wcześniej i skutecznie zdemolować życie intymne kobiety, która zamiast przyjemności doświadcza bólu i dyskomfortu. Brak naturalnego nawilżenia pochwy to wynik stresu, rozchwianych hormonów, przebytych infekcji czy wreszcie poważniejszych chorób. Niezależnie, które z nich są bezpośrednim winowajcą kłopotów, lubrykanty przybywają z pomocą w każdej powyżej wspomnianej tu sytuacji nawilżając i chroniąc wrażliwe ścianki pochwy. Stanowią skuteczne antidotum na nieprzyjemne odczucia, a przy tym przywracają pewność i stawiają na nogi nadwątlone libido.

Lubrykanty wodne

Prawdziwymi superbohaterami w walce o odzyskanie fizjologicznych parametrów pochwy są lubrykanty na bazie wody. Należą do najbardziej bezpiecznych, bo nie posiadają właściwości drażniących i alergizujących. Bezwonne żele wodne gwarantują bezproblemowe stosowanie, gwarantując jednocześnie renesans doznań i poczucie naturalności. Stosując lubrykanty wodne nie trzeba się też martwić o bezpieczeństwo jeśli chodzi o zapobieganie ciąży. Nie osłabiają działania prezerwatyw i nie wpływają także na stan innych gadżetów erotycznych, które to słabo znoszą współistnienie z innymi substancjami. Z tego względu stosuje się je także jako środek ułatwiający aplikację kubeczków menstruacyjnych czy kulek gejszy. Niektórzy użytkownicy narzekają czasem na słabą wydajność lubrykantów na bazie wody, które to dość szybko wysychają i niekiedy wymagają kilkakrotnego zastosowania podczas zbliżenia. Nie są też alternatywą dla amatorów seksu w wodzie, ponieważ efekt wymywania będzie obniżał wszystkie ich właściwości.

Lubrykanty silkonowe

Wszyscy, którzy nie muszą martwić się o zdrowotny wymiar zastosowania żelów intymnych i niestraszne im są bliskie spotkania z bardziej przetworzonymi substancjami, mogą bez obaw wypróbować lubrykanty silikonowe, które charakteryzują się aksamitną konsystencją i super poślizgiem. Sięgają po nie często osoby, które lubią seks analny oraz ci wszyscy, którym wanna i prysznic kojarzy się nie tylko z czynnościami higienicznymi. Silikon jest bowiem odporny na wymywanie i w środowisku wodnym dalej zachowuje swoją potencję w likwidowaniu sił tarcia. Lubrykanty silikonowe nie lubią jednak konkurencji w postaci innych zabawek erotycznych, w zetknięciu z którymi dochodzić może do reakcji chemicznych, co kończy się odbarwieniami. Trudno także usunąć pozostałości silikonu z wszystkich zakamarków, ryzykujemy więc nie tylko utratę atrakcyjnego wyglądu gadżetów, ale i pewność, że mamy do czynienia z higienicznym produktem.

Lubrykanty zmysłowe

Osobna kategoria, która ukierunkowana jest na wzbogacanie zmysłowych doznań. Któż nie lubi pięknych zapachów i wysmakowanych przeżyć także w sypialni? W istocie, żele smakowe i zapachowe są wyjątkowym akompaniamentem miłości francuskiej, są też furtką dla wszystkich tych, którzy dotąd wzbraniali się przed poszerzeniem swoich horyzontów i otwieraniem się na seks oralny. Lubrykanty tego rodzaju tworzone są głównie na bazie wody, ale ich wzbogacony skład o nie zawsze naturalne aromaty powoduje powstanie pewnego ryzyka. Smakowe i zapachowe żele intymne nie są już na pewno hipoalergiczne, dodatkowo obecność cukru w części z nich może skutkować infekcjami intymnymi.

Lubrykanty stymulujące

Dodatkowe bodźce są zawsze mile widziane w sypialni, po to zostały właśnie wymyślone żele, które mają spotęgować erotyczne wrażenia i odczucia. Ich skład został wzbogacony o miętę pieprzową i kapsaicynę, a więc przyprawy znane w kuchni, które zastosowane w nowych okolicznościach mają gwarantować nowe doznania. Efekt chłodzenia, rozgrzewania, mrowienia albo zwiększenia czułości może pozytywnie zaskoczyć. Może też, niestety, wywołać niepożądaną reakcję dermatologiczną, dlatego przy stosowaniu lubrykantów stymulujących powinna towarzyszyć zawsze ostrożność. Zastanówmy się jak bardzo spicy ma być nasz seks i czy na pewno lubimy papryczki chilli;)

Lubrykanty paramedyczne i roślinne

Nawilżanie pochwy i nadanie małego twistu życiu erotycznemu nie są jedynymi dobroczynnymi efektami stosowania lubrykantów. Kobiety, które cierpią na nawracające infekcje pochwy mogą śmiało sięgać po lubrykanty regeneracyjne i przeciw infekcyjne, które w swojej recepturze mają takie substancje jak aloes, kwas hialuronowy, rumianek, olejek herbaciany czy czarnuszkę słynące ze swoich właściwości antyseptycznych i regenerujących.

Z kolei osoby, przykładające dużą wagę do zgodności produktu z filozofią harmonijnego życia ze środowiskiem, będą mogły wybrać produkty ekologiczne i wegańskie, bazujące na ekstraktach roślinnych, które nie zostały przetestowane na zwierzętach.

Wybierajmy, testujmy, cieszmy się życiem! Odkrywajmy różne odsłony produktów, które są łatwo dostępne, są stosunkowo tanie i często stanowią remedium na wiele problemów. Nie wiem, kto wymyślił lubrykanty, ale wiem, że wielu już nie wyobraża sobie bez nich swoich dni i nocy. Są trochę jak landrynki z dobrego sklepu ze słodyczami i każdy szanujący się butik erotyczny nie może o nich zapomnieć. Mamy je także i my w Intimovo, bo przecież życie to pudełko czekoladek…

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl