Masturbacja podczas okresu - czy jest bezpieczna?
188.jpg

Na naszym blogu kilkukrotnie poruszaliśmy już temat masturbacji. Mamy nadzieję, że dzięki temu już wiesz, ile korzyści niesie ona ze sobą. Być może stała się częstym elementem Twojego dnia. Co jednak zrobić w czasie menstruacji? Czy masturbacja podczas okresu jest zalecana i bezpieczna?

Czy można masturbować się podczas okresu?

W dalszym ciągu wiele kobiet myśli, że miesiączka oznacza całkowite zaprzestanie aktywności seksualnej. Takie myślenie jest oczywiście błędne! Masturbacja podczas okresu jest bardzo korzystna dla naszego ciała. To samo tyczy się współżycia. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj.

Chcemy także przypomnieć, że w żadnym wypadku nie powinnaś wstydzić się tego, że akurat masz okres! Raczej nie będzie Ci to przeszkadzać podczas samotnej masturbacji. Jednakże, jeśli chcesz zdecydować się na współżycie lub wzajemną masturbację ze swoją drugą połówką, w dalszym ciągu nie masz się czego wstydzić! Warto jednak być fer i przed zbliżeniem uprzedzić o tym fakcie swojego partnera lub partnerkę.

Jakie zalety niesie ze sobą masturbacja podczas okresu?

Tak jak już wspominaliśmy, masturbacja podczas okresu jest dla nas bardzo korzystna. Miesiączka sprawia, że nasza wrażliwość na bodźce znacznie się zwiększa. Innymi słowy, Twoja masturbacja będzie jeszcze przyjemniejsza. Masz także dużo większe szanse na osiągnięcie mocnego orgazmu.

Co więcej, masturbacja działa także przeciwbólowo! Może ona złagodzić Twoje bóle menstruacyjne. Przy okazji pozwoli także na przyjemne rozładowanie napięcia nerwowego całego ciała.

Dodatkowo jeśli podczas okresu łatwiej się denerwujesz, masturbacja pomoże Ci także w tej sytuacji. Zmniejsza ona stres i pozwala odciągnąć myśli w znacznie przyjemniejsze miejsca.

Masturbacja podczas okresu - jak się do niej przygotować?

Przed masturbacją podczas okresu lub samym zbliżeniem musisz jednak odpowiednio się przygotować. Przede wszystkim pamiętaj o tym, by wyjąć tampon lub kubeczek menstruacyjny. Powinnaś także dużą uwagę przyłożyć do swojej higieny. Zalecamy wzięcie prysznica przed, jak i od razu po masturbacji.

Przyda Ci się także kilka rzeczy. Jedną z nich z pewnością będzie ręcznik. Ochroni on łóżko lub inne wybrane przez Ciebie miejsce przed przypadkowym zabrudzeniem. Co więcej, będzie on także bardziej higieniczną opcją.

Kolejną niezbędną rzeczą będzie lubrykant. Tak jak już wspominaliśmy, podczas okresu Twoje ciało staje się bardziej wrażliwe na wszelkiego typu bodźce. Ma to swoje zalety, jak i wady. Zaletami są przyjemniejsze doznania. Jednak, aby zapewnić sobie maksymalną rozkosz, nie możesz zapomnieć o prawidłowym nawilżeniu. Bez niego masturbacja podczas okresu mogłaby być bolesna.

Jeśli natomiast jesteś fanką zabawek i gadżetów erotycznych musisz zadbać o jeszcze jedną kwestię. Jest nią prawidłowe wyczyszczenie zabawek przed ich użyciem. Do tego kroku najlepiej wykorzystać profesjonalne preparaty.

O czym warto pamiętać, decydując się na masturbację podczas okresu?

Mamy nadzieję, że teraz już widzisz, że okres wcale nie powinien być przeszkodą do Twojej masturbacji. Wręcz przeciwnie, może Ci on bardzo pomóc. Nie tylko zadziała przeciwbólowo, ale także przyjemnie rozluźni całe ciało. Pamiętaj tylko o odpowiednim przygotowaniu. Dzięki niemu Twoja masturbacja podczas okresu będzie bezpieczna i przyjemna.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl