Mięśnie Kegla - jak je ćwiczyć?
192.jpg

Czytałaś już jeden z naszych ostatnich artykułów o kulkach gejszy? Jeśli nie, to koniecznie powinnaś się z nim zapoznać. To właśnie z niego dokładnie dowiesz się, dlaczego powinnaś dbać o swoje mięśnie Kegla. Dzisiaj natomiast podpowiemy Ci, w jaki sposób możesz je ćwiczyć.

Mięśnie Kegla - czym właściwie są?

Mięśnie Kegla to innymi słowy, mięśnie dna miednicy. Dla przypomnienia i dla tych, którzy jeszcze nie czytali wspomnianego artykułu, powiemy tylko, że naprawdę warto zwrócić na nie swoją uwagę. Dzięki nim poprawi się nie tylko jakość doznań czerpanych ze stosunków, ale także nasze zdrowie. Mięśnie te między innymi podtrzymują narządy rodne i trzewia.

Ćwiczenia mięśni Kegla - o czym warto wiedzieć

Standardowe ćwiczenia mięśni Kegla polegają na tym, by naprzemiennie zaciskać i rozluźniać swoje mięśnie dna miednicy. W artykule o kulkach gejszy proponowaliśmy, byś podczas oddawania moczu sprawdziła, czy jesteś w stanie tak zacisnąć mięśnie, by zatrzymać strumień. Czynność tą powinnaś wykonać tylko raz w celu sprawdzenia swojej kondycji mięśni Kegla. Nie zalecamy jej powtarzania i stałego wykonywania ćwiczeń w ten sposób! Takie zachowanie mogłoby przyczynić się do wystąpienia infekcji układu moczowego. Pamiętaj zatem, by przed przystąpieniem do właściwych ćwiczeń opróżnić swój pęcherz.

Podczas swoich ćwiczeń skup się na tym, by używać jedynie mięśni Kegla. Wiele kobiet na początku swojej drogi może mimowolnie napinać także mięśnie brzucha. Nie jest to jednak prawidłowy sposób wykonywania tych ćwiczeń. Lepszym rozwiązaniem będzie skupienie i poprawne wykonanie mniejszej ilości powtórzeń niż wykonywanie ćwiczeń błędnie.

Jak mogę ćwiczyć moje mięśnie Kegla?

O swoje mięśnie Kegla możesz zadbać na dwa sposoby. Pierwszy z nich nie wymaga od Ciebie zakupu żadnych dodatkowych gadżetów. Do drugiego potrzebne Ci będą kulki gejszy. Omówmy teraz każdy z tych sposobów.

Ćwiczenia bez gadżetów

Mięśnie Kegla możesz trenować bez używania dodatkowych sprzętów i gadżetów. Wystarczy wykonywać te proste kroki:

1. Znajdź pozycję, w której poczujesz odprężenie. Na początku możesz położyć się wygodnie na plecach, zgiąć nogi, a swoje stopy oprzeć na podłożu. W późniejszym czasie ćwiczenia możesz wykonywać nawet na siedząco.

2. Przyszedł nas na napięcie mięśni Kegla. Wytrzymaj w ten sposób przez 5 sekund.

3. Rozluźnij mięśnie i również odczekaj 5 sekund.

4. Powtórz ćwiczenie tyle razy, ile będziesz w stanie wykonywać je poprawnie. Z czasem nabierzesz wprawy, a ilość Twoich powtórzeń zacznie się zwiększać.

Sama widzisz więc, że ćwiczenia te są bardzo proste. Możesz wykonywać je wszędzie, gdzie tylko masz na to ochotę.

Trenuj mięśnie Kegla z kulkami gejszy

Do swoich ćwiczeń możesz wykorzystać także specjalny gadżet. Mowa tu oczywiście o kulkach gejszy. Najczęściej są to dwie połączone ze sobą kulki. W ich wnętrzu znajduje się jeszcze jedna para kulek, która pod wpływem naszego ruchu zaczyna drgać. Właśnie w ten sposób sprawia, że mięśnie Kegla mimowolnie zaczynają się skurczać.

Ćwiczenia z kulkami gejszy wyglądają zatem inaczej niż ćwiczenia opisane chwilę temu. W tym przypadku nie musimy samodzielnie zaciskać i rozluźniać mięśni dna miednicy. Jednakże, zamiast pozycji leżącej musimy się poruszać. Najłatwiejszym rozwiązaniem jest założenie kulek gejszy na spacer. Niektóre kobiety decydują się także na noszenie kulek podczas swojej aktywności fizycznej.

Jak często powinnaś ćwiczyć?

Niezależnie od tego, którą metodę ćwiczeń wybierzesz, pamiętaj o tym, że liczy się umiar. Nie warto przetrenować swoich mięśni Kegla. W tym przypadku nie liczy się ilość, a systematyczność i poprawność wykonywania ćwiczeń.

Na swój początkowy trening poświęć około 5 minut i wykonuj go 3-4 razy w tygodniu. Wraz z nadejściem wprawy możesz zwiększyć czas trwania ćwiczeń. Nigdy nie powinien on jednak przekroczyć 3 godzin.

Ćwiczenia mięśni Kegla - po jakim czasie zobaczysz zmiany?

Tak jak już wspominaliśmy, w tym przypadku niezwykle ważna jest systematyczność wykonywania ćwiczeń. Oznacza to, że nie zobaczysz efektów już po kilku ćwiczeniach. Nie powinno to Cię jednak zniechęcać. Dużą zmianę zauważysz po około 2 miesiącach ćwiczeń.

Mięśnie Kegla - o tym pamiętaj

Teraz już wiesz, jak powinnaś ćwiczyć swoje mięśnie Kegla. Jeśli zdecydujesz się na to, by podczas ćwiczeń korzystać z kulek gejszy, do ich aplikacji użyj lubrykantu. W ten sposób nie podrażnisz swojej pochwy. Pamiętaj, że proces ten wymaga odrobiny czasu i systematyczności, więc nie powinnaś zniechęcać się już po kilku razach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl