Nagość - jak poczuć się dobrze w swojej skórze?
242.jpg

Jak oswoić nagość, ale niekoniecznie w kontekście seksualnym? Jak przyzwyczaić się do swojego ciała i podchodzić do niego z myślą naturalności, a nie wstydu i poczucia obnażenia? Jeśli chcesz zaprzyjaźnić się ze swoim ciałem, poczuć się dobrze i pozbyć się uczucia wstydu przy nagości, to ten artykuł jest dla Ciebie.

Dlaczego nagość kojarzy nam się ze wstydem?

Oprócz osobistych przekonań największą rolę odgrywają tutaj uwarunkowania kulturowe. Dla każdego z nas nagość jest elementem emocjonalnym, budzącym poczucie obnażenia. A niekiedy również poczuciem wstydu. Często nie zdajemy sobie z tego sprawy, że kiedy myślimy o nagości bez podtekstu seksualnego, czujemy się jeszcze bardziej skrępowani.

Z czego to wynika?

Przede wszystkim z tego, że całe życie wpajano nam, że nagość jest tematem tabu. Tego, że mówienie o nagości nie przystoi, a obnażenie ciała jest wybrykiem karygodnym i zawsze należy się zakrywać. Oczywiście nie oznacza to, że powinniśmy nago paradować po ulicy, ale po plaży nudystów - dlaczego nie? Zwróć uwagę, że nudyści nie traktują swoich ciał jako obiektów seksualnych. To ludzie świadomi swojej nagości, czujący się dobrze w swoim ciele. Nie traktujący nagości jako coś nadzwyczajnego.

Jak oswoić nagość i czuć się dobrze we własnym ciele?

Zanim oswoisz nagość, to przyjrzyj się temu, jakie odczucia, emocje i przekonania wywołuje w Tobie myśl o nagości. Przeanalizuj, co wpłynęło bądź wpływa na Twoje przekonania o nagości. Dopiero po tym etapie zacznij oswajać się ze swoim ciałem.

Miejsce jest ważne

Oswajanie nagości zacznij od znalezienia swojego miejsca. Przestrzeni, w której możesz być zupełnie naga bez obaw, że ktoś Cię zobaczy. Bez obaw, że robisz coś dziwnego, wstydliwego. Znajdź swoje miejsce, które będzie dla Ciebie bezpiecznym azylem.

Spróbuj nago umyć zęby, zjeść śniadanie - zacznij od małych kroków

Jeśli nie jesteś gotowa na pełną nagość, to zacznij od małych kroków. Spróbuj wykonać jakąś aktywność półnago, lub wydłuż czas ubierania się i posiedź chwilę nago. Krok po kroku. Stopniowo. Wychodzisz spod prysznica i otulasz się szlafrokiem? Jeśli jesteś sama w mieszkaniu to, zamiast szlafroka spróbuj przejść do sypialni nago. Połóż się na łóżku, lub spaceruj po sypialni.

Poranne rozciąganie? Spróbuj go nago. Nagość jest fajna. Należy ją oswajać małymi krokami. Analizuj i wyciągaj wnioski z własnego zachowania. Z tego, jak reagujesz na obcowanie z samą sobą w zupełnej nagości.

Wybierz się na plażę nudystów

Jeśli nie jesteś gotowa na pełną nagość wśród innych ludzi, to zostań w dolnej bieliźnie. Kiedy zobaczysz, jak swobodnie zachowują się ludzie dookoła, jak naturalnie przychodzi im bycie nago, to wtedy zdecydujesz, czy jesteś gotowa na kolejny krok.

Ucz się nagości ze swoją drugą połówką

Razem spróbujcie oswoić nagość. Po wspólnym prysznicu zjedzcie nago śniadanie, obejrzyjcie telewizor, czy rozmawiajcie przy porannej kawie. Nauczcie się wzajemnie ciała, a także otwartości na nagość bez podtekstów seksualnych.

Nie poddawaj się i nie uciekaj przed nagością

Oswajanie ciała, przyzwyczajanie się do nagości wzbudzi w Tobie wiele emocji i jest to zrozumiałe. Nie poddawaj się jednak i nie rezygnuj z oswajania ciała. Jeśli uczymy się chodzić, to nasz mózg przez powtarzalność wie, że to normalne. Każdy chodzi. Z oswajaniem nagości jest podobnie. Im więcej prób, tym częściej Twój mózg będzie uznawał to za normalną rzecz.

 

Dlaczego warto oswoić nagość i czy każda z nas musi ją oswoić?

Warto oswoić się z własnym ciałem, traktować je jak przyjaciela. A nagość, jako naturalną rzecz. Oswajanie nagości wcale nie musi odbywać się na plaży nudystów. Jeśli czujesz, że chcesz być naga tylko we własnej sypialni, to też jest dobre. Też oswajasz nagość. Każde oswajanie nagości jest dobre.

Czy każda z nas powinna oswoić nagość? Obcowanie z własnym ciałem, nauczenie się go i wyeliminowanie poczucia wstydu będąc nago, daje poczucie wolności. Poczucie bycia ze sobą w 100%. Świadomość ciała jest również ważna dla poczucia naszej wartości. Do tego, żeby poczuć się dobrze we własnym ciele. Do tego, żeby je pokochać takim, jakie jest. Rozstępy, blizny, plamy, cellulit. Chyba nie musimy wspominać, że nawet modelki je mają.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl