Pieszczoty analne - jak o nich rozmawiać z drugą połówką?
Pieszczoty analne - jak o nich rozmawiać z drugą połówką?

Pieszczoty analne to wciaż temat dla wielu par. Nawet w związkach z dużym stażem bardzo często temat ten kończy się na pół słówkach, szybkiej wzmiance. Kończy się niezrozumieniem i złymi domysłami potrzeb.

Jak rozmawiać o pieszczotach analnych, żeby obie strony nie zniechęciły się na starcie? Jak zacząć rozmowę i co nas blokuje?

Pieszczoty analne to nie temat, który ogarniesz w jeden wieczór!

Przygotowując się do pierwszej rozmowy o pieszczotach analnych, musisz być świadoma tego, że to nie jest rozmowa na jeden wieczór. To nie jest rozmowa, którą przeprowadzisz przy porannej kawie, czy wieczornym kieliszku wina. Rozmowy o pieszczotach analnych powinny być niczym seria rozmów, o tym czego pragniesz, czego chcesz spróbować i jak ustosunkowuje się do tego twoja druga połowa.

Pamiętaj, że każda ze stron powinna czuć się bezpiecznie podczas takiej rozmowy. Pieszczoty analne mogą być poza strefą komfortu zarówno twoją, jak i partnera_ki. Ważne jest również to, aby nie bać się emocji. Jeśli towarzyszy ci wstyd — zaakceptuj go i nie zmieniaj tematu. Czujesz się zakłopotania? Zacznij od małych kroków. Możesz wspomóc się artykułem z bloga, książką, czy publikacją na temat pieszczot analnych i seksu analnego.

Jeśli boisz się zacząć rozmowę zaproponuj partnerowi_ce wspólne czytanie, czy oglądanie. Tutaj uwaga! Pieszczoty analne i seks analny nie muszą być wyuzdanymi scenami dominacji z pornola. Ten rodzaj aktywności seksualnej ma być przyjemny dla obojga partnerów, a nie dla jednej ze stron. Dlatego poszukaj na początek czegoś, co będzie wprowadzeniem do tematu pieszczot analnych.

Chcesz rozmawiać o pieszczotach analnych? Nie zaczynaj od oceny partera_ki

Najważniejsza zasada, którą musisz się kierować w rozmowach o seksie, nie tylko o pieszczotach analnych to sposób rozmowy i przekazania swoich myśli. Pamiętaj, że podczas takiej rozmowy nie możesz oceniać swojej drugiej połowy.

Unikaj zdań typowo oceniających postawę drugiej osoby np. ty nigdy nie chciałeś, zrobiłeś etc. Najlepiej zacząć od pozytywnych doświadczeń seksualnych i stopniowo przekierować rozmowę na tor pieszczot analnych. Używaj takich sformułowań jak: chciałabym spróbować, może spróbujemy, czy chcesz ze mną spróbować. Ważne jest, aby obie osoby czuły się w konwersacji zrozumiane, a nie oceniane.

Co zrobić jeśli druga połowa odmawia pieszczot analnych?

Pierwsze to do niczego nie zmuszaj. Jeśli to możliwe poznaj obiekcje swojego partnera_ki. Postaraj się zrozumieć odmowę. Może za tym stoi lęk? Uprzedzenia, a może zwyczajnie twoja druga połowa nie ma ochoty na takie eksperymenty? Możesz spróbować podejmować rozmowy kilkakrotnie, ale nie naciskaj. Niech rozmowa będzie swobodna. Pozbawiona wyrzutów i wymagań.

Dlaczego boimy się rozmawiać o fantazjach seksualnych?

Rozmowa o fantazjach seksualnych zawsze wymaga dużego poczucia bezpieczeństwa w związku. Musisz pamiętać, że fantazje seksualne najczęściej są postrzegane jako zachowania nienormatywne, sprzeczne ze standardami społecznymi, a nawet ekstremalne.

Strach bierze się głównie z uprzedzeń, strachem przed odrzuceniem i niezrozumieniem. Często dopełnia to jeszcze lęk przed oceną partnera_ki. Rozmawiając o fantazjach seksualnych, trzeba pamiętać, że nie powinno brać się ich dosłownie, a traktować jako symbol lub wskazówkę pragnień drugiej osoby.

Właśnie dlatego trzeba dać drugiej osobie poczucie bezpieczeństwa i zaufania. To podstawy nie tylko w związku, ale i w każdej intymnej sytuacji i rozmowie. Pieszczoty analne mogą być dla kogoś tematem tabu, czymś wstydliwym, a nawet niezrozumiałym. Warto zadbać o to, aby nie oceniać drugiej połowy, zrozumieć jej punkt widzenia i nie naciskać. A przede wszystkim absolutnie nie należy posługiwać się szantażem emocjonalnym!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl