Pożądanie responsywne, czyli dlaczego kobiety nie inicjują stosunku?
38.jpg

Mało która kobieta sama z siebie odczuwa ochotę na seks. To właśnie z tego względu panie zazwyczaj same go nie inicjują. Następnie zadręczają się pytaniami i martwią się o to, czy aby na pewno wszystko z nimi w porządku. To, że wielu partnerów wypomina takie zachowania, tym bardziej nie pomaga. Dzisiaj wyjaśnimy Ci, co jest przyczyną takiej sytuacji. Dowiesz się także, czym jest pożądanie responsywne.

Dlaczego kobiety rzadko odczuwają pożądanie?

Tak, jak wspominaliśmy w jednym z naszych ostatnich artykułów, kobieca ochota na seks mało kiedy pojawia się spontanicznie. Trzeba jej pomóc na przykład przy użyciu gry wstępnej. Niestety większość osób nie zdaje sobie z tego sprawy.

Właśnie z powodu tej dezinformacji, kobietom wydaje się, że coś jest z nimi nie tak. Warto podkreślić również to, że w przypadku mężczyzn ta sytuacja wygląda inaczej. Spontaniczna ochota na seks u panów pojawia się niezwykle często. Jeżeli kobieta jest w związku z mężczyzną i porówna te aspekty między nimi, bez problemu zauważy ogromną różnicę. Jednakże tego typu porównania są błędne. Badania pokazują, że jedynie 15% kobiet odczuwa spontaniczne pożądanie. W przypadku mężczyzn wartość ta wynosi aż 75%! W takim razie, czy da się jakoś zwiększyć kobiece pożądanie?

Jak zwiększyć kobiecą ochotę na seks?

Skoro ochota nie przychodzi sama, to wypadałoby jej jakoś pomóc, prawda? Dokładnie tak jest! Pomoże nam w tym pożądanie responsywne. Termin ten stał się popularny dzięki dr Emily Nagoski i jej książce Ona ma siłę. Jest to model pożądania, który pomoże życiu seksualnemu każdej kobiety. O co w nim chodzi?

Na czym polega pożądanie responsywne?

Pożądanie responsywne znacznie różni się od pożądania spontanicznego. Podstawową różnicą między nimi jest to, że pożądanie spontaniczne rodzi się w naszej głowie, a responsywne rozpoczyna się w ciele. W tym przypadku to nie myśli, ale fizyczne doznania i pieszczoty sprawiają, że mamy ochotę na więcej. To dopiero dzięki nim w głowie pojawia się pożądanie.

Jak poprawić swój seks wykorzystując pożądanie responsywne?

Aby kobieta pożądała zbliżenia, w większości przypadków musi posiadać dobre relacje ze swoim partnerem. Warto skupić się zatem na umacnianiu więzi. Następnie obie strony mogą przetestować to, jakie pieszczoty najlepiej im odpowiadają. Pomocna zatem będzie gra wstępna, o której możecie przeczytać w jednym z naszych poprzednich artykułów.

Mamy nadzieję, że teraz już wiecie, że problem nie leży po stronie Waszego libido. Kobiety nie powinny również czekać na spontaniczny przypływ pożądania. Odpowiedzą na Wasze problemy jest pożądanie responsywne. To dzięki niemu znacznie poprawi się Wasze życie seksualne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl