Seks podczas okresu - o czym trzeba pamiętać?
44.jpg

Wiele kobiet myśli, że musi zrezygnować z seksu podczas okresu. Nie jest to prawdą! Miesiączka wcale nie oznacza, że kobieta przez cały tydzień musi unikać aktywności seksualnej. Jednakże decydując się na współżycie podczas okresu, warto pamiętać o kilku kwestiach.

Zadbaj o odpowiednie przygotowanie

Decydując się na seks podczas okresu, musisz odpowiednio się przygotować. Nie zapominaj o tym, by:

  • wyjąć kubeczek menstruacyjny lub tampon
  • wziąć prysznic przed i od razu po stosunku
  • przygotować ręcznik lub inny materiał, który ochroni łóżko przed zabrudzeniem
  • zadbać o zabezpieczenie

Bądź fer w stosunku do partnera/partnerki

Na seks podczas okresu musi zgodzić się każdy z partnerów. Jeżeli dla nas lub dla naszej drugiej połówki, ten rodzaj seksu nie wydaje się zachęcający, odpuśćmy. Co więcej, nawet jeżeli wcześniej uprawialiśmy taki seks, pamiętajmy, by za każdym razem poinformować partnera/partnerkę, o tym, że mamy znowu okres.

Okres jest wystarczającą formą antykoncepcji?

Pamiętajcie o tym, że okres wcale nie działa jak antykoncepcja. Podczas miesiączki w dalszym ciągu można zajść w ciążę! Co więcej, kobiety w tym czasie mają większe szanse na złapanie infekcji intymnych lub zarażenie się chorobami przenoszonymi drogą płciową. Z tego względu warto zadbać o to, by seks podczas okresu był higieniczny i bezpieczny. Nie zapominajmy o prawidłowym zabezpieczaniu się.

Jaką pozycję wybrać?

Niektóre z pozycji mogą wzmocnić krwawienie. Jeżeli chcemy tego uniknąć, warto zdecydować się na klasyczną pozycję. Dobrym pomysłem jest także to, by nasza druga połówka przejęła stery i była stroną aktywną.

Dla tych, którzy bardzo obawiają się krwawienia lub jeszcze nie mieli okazji, by wypróbować seks podczas okresu, polecamy seks pod prysznicem. Dzięki temu będziecie w stanie w każdej chwili się opłukać. Unikniecie również możliwości zabrudzenia łóżka.

Seks podczas okresu - dlaczego warto?

Przejdźmy teraz do zalet, które być może przekonają Was do wypróbowania tego typu seksu.

Zwiększona wrażliwość

Jedną z największych zalet, ale niestety także wad, jest to, że podczas okresu kobieta jest wrażliwsza na wszelkiego typu bodźce. Oznacza to, że może ona osiągnąć mocniejszy orgazm, ale także sam stosunek może być dla niej bardziej bolesny. Pamiętajmy zatem o tym, by nie rezygnować z odpowiedniego nawilżenia pochwy i przygotujmy lubrykant.

Lek przeciwbólowy

Podczas seksu wydzielają się hormony działające przeciwbólowo. Można zatem powiedzieć, że jest to świetny i naturalny lek przeciwbólowy. Łagodzi on bóle menstruacyjne i rozładowuje napięcie nerwowe.

Pełna akceptacja

Kobieta podczas takiego stosunku może poczuć niezwykłą więź z partnerem/partnerką. Będzie wiedziała, że jej druga połówka w pełni ją akceptuje i, że jest dla niej atrakcyjna niezależnie od okoliczności.

To już wszystko, co musicie wiedzieć o seksie tego typu. Mamy nadzieję, że teraz już wiecie, że seks podczas okresu może być naprawdę przyjemnym doświadczeniem. Jeżeli wcześniej go nie próbowaliście, możecie wybrać w tym celu późniejsze dni miesiączki. Pamiętajcie jednak, by każdy z jego uczestników wyraził na niego zgodę. Nie pomijajcie również odpowiedniego przygotowania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl