Seksualny self-care, czyli dbanie o swoją seksualność
126.jpg

Coraz większą uwagę zwraca się na odpowiednie self-care, czyli dbanie o samą siebie. W tym celu możemy wykonywać różne czynności, które sprawiają nam przyjemność, poprawiają nasze samopoczucie i wpływają dobrze na zdrowie. Takie dbanie o siebie może dotyczyć wielu obszarów. Jednym z nich jest seksualność i to właśnie na niej, skupimy dzisiaj swoją uwagę. Czytaj dalej, a dowiesz się jak zadbać o swój seksualny self-care.

Czym jest seksualny self-care?

Seksualny self-care to zbiór czynności, dzięki którym dobrze czujemy się z naszą własną seksualnością. Opiszemy teraz czynniki, o które warto zadbać.

Należy mieć na uwadze, że taki zbiór będzie różnił się w zależności od konkretnej osoby. Działania, które zaraz wymienimy, mogą, ale nie muszą dotyczyć również Ciebie. Z tego względu niezwykle zachęcamy do eksperymentowania i poszerzenia naszej listy o swoje własne aktywności.

Jakie elementy mogą wpływać na nasze seksualne self-care?

Tak jak wspominaliśmy, na każdego mogą działać różne czynniki. My wymienimy te, które najczęściej poprawiają seksualne self-care. Mamy nadzieję, że dzięki temu, znajdziesz, chociaż kilka aktywności, które pomogą Ci w tym procesie.

Pielęgnacja

Świadome dbanie o ciało jest ważnym krokiem w każdym self-care. Taka pielęgnacja poprawia wygląd naszej skóry. Poświęcanie czasu samej sobie i obdarzanie swojego ciała miłością, sprawia, że lepiej czujemy się we własnej skórze.

Dbanie o kondycję

To kolejny element, który zawiera się w każdym self-care. Nie mogliśmy go zatem pominąć. Dzięki aktywności fizycznej poprawia się nie tylko nasza kondycja, ale także wygląd naszego ciała. To właśnie ćwiczenia pozwalają nam na to, by w zdrowy i naturalny sposób zmienić nasz wygląd i masę. One także sprawiają, że lepiej czujemy się we własnej skórze. Co więcej, ćwiczenia fizyczne zwiększają nasz poziom endorfin, czyli hormonów szczęścia.

Pełna akceptacja

Zaakceptowanie swojego własnego ciała jest niezwykle ważnym krokiem w kierunku seksualnego self-care. Pamiętaj, że nikt nie wygląda tak, jak na okładkach magazynów! Każda z nas ma jakieś blizny, krosty, czy przebarwienia. Każdej z nas skacze także waga w zależności od dnia cyklu. Nie oznacza to jednak, że nie jesteśmy piękne!

Masturbacja

Wielokrotnie wspominaliśmy już o tym, jakie korzyści daje nam masturbacja. Dzięki niej jesteśmy w stanie poznać nasze własne ciało. Możemy sprawdzić, które miejsca są bardziej podatne na dotyk i pieszczoty. Pozwala nam także na zaspokojenie swoich potrzeb, sprawienie sobie wielkiej przyjemności i zrelaksowanie się.

Właśnie z uwagi na liczne korzyści masturbacji, warto wprowadzić ją do swojego seksualnego self-care.

Edukacja seksualna

Ostatnim elementem na naszej liście jest dbanie o swoją edukację seksualną. Jeżeli nurtują Cię jakieś kwestie, jesteś niepewna swojej seksualności lub wydaje Ci się, że coś jest nie w porządku, koniecznie doinformuj się w danym temacie. Wiedzę możesz zdobywać u profesjonalistów, ze sprawdzonych stron internetowych i z tematycznych poradników.

Nie wstydź się!

Dla wielu osób seks w dalszym ciągu jest tematem tabu. Nie czujemy się pewnie i swobodnie rozmawiając o nim, a czasami wstydzimy się nawet własnej cielesności. Jeszcze raz przypominamy, że sprawianie sobie przyjemności nie jest żadnym powodem do wstydu!

To już wszystkie elementy, które chcieliśmy zawrzeć na naszej liście. Mamy nadzieję, że dzięki nim łatwiej zadbasz o swój seksualny self-care. Życzymy powodzenia!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl