Strefy erogenne u kobiet - miejsca na ciele, które podkręcą atmosferę
Strefy erogenne u kobiet - miejsca na ciele, które podkręcą atmosferę

Nie ma dobrego seksu bez gry wstępnej. Powiedzmy sobie szczerze, my kobiety wręcz ją uwielbiamy! Dzięki takim pieszczotom nasze ciało się rozgrzewa, a my nabieramy ochotę na coraz więcej. Jednak nie stanie się tak, jeżeli gra wstępna będzie nieodpowiednio przeprowadzona. A niestety do tej pory wiele osób nie do końca zdaje sobie sprawę, jak się za nią zabrać. Na szczęście Intimovo nadciąga z pomocą! Czytaj dalej, by dowiedzieć się, o jakie strefy erogenne u kobiet w szczególności warto zadbać.

Strefy erogenne u kobiet - czym właściwie są?

Zacznijmy od wyjaśnienia sobie tego, czym właściwie są wspomniane strefy erogenne u kobiet. To po prostu takie specjalne miejsca na ciele, które są wyjątkowo wrażliwe, a ich prawidłowe dotykanie podnieca kobiety.

Tego typu miejsca są mocno unerwione i to właśnie dlatego są one aż tak podatne na wszelkie bodźce. Gdzie ich szukać? Zazwyczaj to takie punkty na ciele, gdzie skóra jest bardzo cienka, lub takie gdzie występuje jedynie błona śluzowa. W seksuologii wyróżnia się dwa typy stref erogennych: strefy swoiste i nieswoiste.

Typ 1. Strefy erogenne swoiste

Tego typu punkty są szczególnie unerwione, a ich stymulacja może bezpośrednio prowadzić do orgazmu. To te miejsca, na których występuje błona śluzowa.

Typ 2. Strefy erogenne nieswoiste

W tym przypadku mowa o miejscach, które są pokryte cienką skórą. Same ich pieszczoty nie doprowadzą do orgazmu. Będą jednak niezwykle podniecające i przyjemne. Nie należy zatem ich pomijać!

Warto wiedzieć także o tym, że takie punkty znajdują się również na ciałach mężczyzn! O tym jednak porozmawiamy już innym razem. Teraz przyszedł czas na to, byś poznała 7 najwrażliwszych stref erogennych kobiet!

7 najważniejszych miejsc, czyli strefy erogenne u kobiet, których nie można pomijać!

Poznaj listę najważniejszych miejsc, które przeniosą Twoje pieszczoty na zupełnie nowy poziom. Znajdują się na niej strefy z obu omawianych przed chwilą typów.

1. Usta

Namiętne pocałunki są świetnym rozpoczęciem zbliżenia. Zacznij od delikatnych, zmysłowych buziaków. Następnie do akcji możesz użyć także języka i podkręcić tempo zabawy.

Ciekawostka! Nerw, który przebiega przez górną wargę, jest połączony z łechtaczką! Z tego powodu często nazywa się go kanałem energii erotycznej.

2. Uszy

Pieszczoty uszu to kolejny prosty sposób na podniecenie kobiety. Możesz ssać płatki uszu lub delikatnie je podgryzać. Świetnie działa także szeptanie słodkich lub sprośnych słówek. O tym chyba jednak nie musimy przypominać.

3. Szyja i kark

W przypadku tej 3 strefy warto zacząć od przyjemnego masażu. Następnie można przejść do całowania lub lekkiego podgryzania szyi i karku. W ten sposób można doprowadzić kobietę do nieziemskiej rozkoszy. U wielu pań mile widziane są również malinki.

4. Piersi

Pamiętaj o tym, że piersi są niezwykle wrażliwe. Zbyt mocne masowanie, lizanie lub ich pogryzanie może sprawić nieprzyjemny ból! Z tego powodu warto na bieżąco monitorować reakcje partnerki i upewniać się, że nasze działania sprawiają jej przyjemność.

Warto zatem zacząć od delikatnego pocierania piersi i ssania sutków. Następnie należy dostosować intensywność zabaw do preferencji partnerki. Niektóre z pań po takich przygodach mogą przeżyć nawet orgazm sutkowy.

5. Pośladki i odbyt

Pośladki i odbyt to kolejne, niezwykle wrażliwe miejsca na kobiecym ciele. Możesz je masować, pieścić ustami, a nawet podgryzać.

6. Zgięcia kolan i wewnętrzna strona ud

Nie zapomnij o tym, by po drodze zatrzymać się także na udach. Jeżeli gra wstępna trwała wystarczająco długo, Twoja partnerka prawdopodobnie nie będzie mogła się doczekać, aż zajmiesz się jej łechtaczką. Zatrzymanie się przy jej udach może dodatkowo wzmocnić te pragnienia.

7. Łechtaczka i wargi sromowe

Pisząc o strefach erogennych u kobiet, nie moglibyśmy pominąć łechtaczki. To najbardziej wrażliwe miejsce na kobiecym ciele. Co więcej, stymulacja łechtaczki może doprowadzić do orgazmu łechtaczkowego! Jest to jeden z najbardziej intensywnych typów orgazmu. Dodatkowo wbrew pozorom nie tak trudno go osiągnąć!

Punkt ten jest na tyle ważny, że poświęciliśmy mu już kilka artykułów. Jeżeli zatem chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat łechtaczki, koniecznie zajrzyj tutaj.

8…?

Pamiętaj o tym, że wymienione przez nas miejsca to dopiero początek! Nie każdą kobietę podniecą te same punkty! Z tego powodu warto porozmawiać ze swoją partnerką i upewnić się, które pieszczoty faktycznie sprawiają jej przyjemność, a z których lepiej zrezygnować. Tak naprawdę to właśnie szczera rozmowa stanowi podstawę udanej gry wstępnej.

Kobiece strefy erogenne - podsumowanie

Teraz już wiesz, na jakie strefy erogenne u kobiet szczególnie warto zwracać uwagę podczas pieszczot. Pamiętaj o tym, by zatroszczyć się o nie podczas kolejnych zbliżeń. Jeżeli natomiast chcesz jeszcze bardziej urozmaicić swoją grę wstępną i wykorzystać do niej gadżety erotyczne, zajrzyj do naszego artykułu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl