Strefy erogenne u mężczyzn - miejsca na ciele, które podkręcą atmosferę
Strefy erogenne u mężczyzn - miejsca na ciele, które podkręcą atmosferę

W jednym z ostatnich artykułów poruszaliśmy temat miejsc erogennych rozmieszczonych na kobiecym ciele. Obiecaliśmy wtedy, że niedługo pojawi się kolejny wpis, tym razem opisujący strefy erogenne u mężczyzn. W końcu to przydatna wiedza, dzięki której będziesz mogła łatwo sprawić przyjemność swojemu partnerowi.

Jak widzisz, nie musiałaś zbyt długo czekać na to, byśmy dotrzymali danego słowa. Przyszedł czas, byś sprawdziła, o jakie punkty na ciele mężczyzny warto zadbać podczas wspólnych pieszczot.

Strefy erogenne u mężczyzn - czym właściwie są?

Tak naprawdę, strefy erogenne u mężczyzn nie różnią się zbytnio od tych kobiecych. W tym przypadku także chodzi o miejsca na ciele, które są silnie unerwione i przez to wyjątkowo wrażliwe na dotyk oraz pieszczoty. Ich odpowiednia stymulacja może przynieść panom wiele przyjemności. Niekoniecznie natomiast musi się to wiązać z orgazmem. Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj strefy erogennej będzie pobudzany.

Męskie strefy erogenne, tak samo, jak te żeńskie, możemy podzielić na swoiste i nieswoiste. Dla przypomnienia oraz dla tych, którzy jeszcze nie zapoznali się z artykułem dotyczącym stref erogennych kobiet, szybko wyjaśnimy, czym one właściwie się różnią.

Strefy swoiste to miejsca, na których występuje błona śluzowa, a ich prawidłowa stymulacja może prowadzić do orgazmu. Natomiast strefy nieswoiste to takie miejsca, które są pokryte cienką skórą, a ich stymulacja jest niezwykle przyjemna, pomimo tego, że bezpośrednio nie prowadzi do orgazmu.

Jeżeli chcesz sprawić przyjemność swojemu partnerowi, powinnaś zadbać o oba typy stref. Co więcej, warto rozpocząć od pieszczot stref nieswoistych i tym sposobem zwiększyć przyjemność i wydłużyć czas zabawy. W takim razie, jakich miejsc nie powinnaś pomijać?

Strefy erogenne u mężczyzn - poznaj 10 istotnych punktów na ich ciele

Oto lista 10 najbardziej wrażliwych miejsc na męskim ciele. Ich stymulacja przeniesie wspólne pieszczoty na nowy, jeszcze przyjemniejszy poziom. Niektóre z tych miejsc pokrywają się z tymi na ciałach kobiet. Jednakże istnieje kilka ważnych punktów, charakterystycznych tylko dla panów.

1. Penis

Pierwsza strefa erogenna u mężczyzn jest dość oczywista. W końcu na tej liście nie mogłoby zabraknąć penisa. Zalicza się go do stref swoistych. Podczas pieszczot warto szczególnie zadbać o napletek i żołądź, czyli główkę penisa. Pamiętaj jednak, że jest ona niezwykle delikatna! Obchodź się z nią ostrożnie.

2. Worek mosznowy

Kolejnym wrażliwym miejscem na męskim ciele jest worek okrywający jądra. Jest to niezwykle delikatna strefa nieswoista. Twojego partnera z pewnością podniecą pocałunki i ostrożne pieszczoty tego miejsca.

3. Krocze

Następną strefą nieswoistą u mężczyzn jest krocze, czyli obszar pomiędzy odbytem a jądrami. Podczas pieszczot warto zadbać także o delikatny masaż tej okolicy.

4. Odbyt

To kolejna strefa swoista u panów. Właśnie tutaj możemy znaleźć męski punkt G. UWAGA! Wielu mężczyzn nie akceptuje tego typu pieszczot. Pamiętaj zatem, by przed stymulacją upewnić się, że Twojemu partnerowi nie przeszkadzają pieszczoty tego rodzaju.

5. Szyja

Szyja to erogenna strefa nieswoista, której pieszczoty działają na panów równie silnie, jak na panie. W przypadku mężczyzn warto szczególnie zadbać o obszar w okolicy jabłka Adama.

6. Usta

Kolejną strefą nieswoistą na naszej liście są usta. Twój partner będzie zadowolony zarówno z delikatnych pocałunków, jak i ich podgryzania, ssania oraz lizania.

7. Włosy

Mężczyźni uwielbiają, gdy ich partnerki dotykają ich włosów. Marzą o tym zarówno podczas zbliżeń, jak i zwykłych, codziennych sytuacji. Jeżeli chcesz sprawić przyjemność swojemu partnerowi, nie zapominaj o przeczesywaniu jego włosów palcami. Podczas pieszczot możesz być nieco mniej delikatna i pozwolić sobie nawet na lekkie szarpanie włosów.

8. Uszy

Tak jak u kobiet, uszy są wrażliwą strefą nieswoistą. Wielu panów podnieca zarówno całowanie, ssanie, jak i podgryzanie uszu. Co więcej, żaden z nich nie obrazi się, gdy usłyszy Twoje szepty, przyspieszony oddech oraz pojękiwanie.

9. Linia V

Następną strefą nieswoistą u panów jest linia V, czyli mięśnie skośne na brzuchu. Nie będą one widoczne u wszystkich mężczyzn. Natomiast delikatne pocałunki tamtej okolicy mogą podniecić wielu z nich.

10. Stopy

Stopy to kolejna niezwykle wrażliwa strefa nieswoista. Jednakże tak jak w przypadku odbytu, nie każdy pan będzie zadowolony z ich masażu lub całowania.

Strefy erogenne u mężczyzn, o których trzeba pamiętać

Tak właśnie prezentuje się 10 najważniejszych punktów na ciele mężczyzny. Pamiętaj, jednak, że każdy pan jest inny. Niektórych podnieci stymulacja każdego wymienionego przez nasz obszaru. Na innych zadziała jedynie kilka z nich. Jeszcze inni będą posiadali swoje własne miejsca, których stymulacja sprawi im niezwykłą przyjemność. Wniosek? Strefy erogenne u mężczyzn nie zawsze będą się pokrywać. Natomiast zawsze warto porozmawiać z partnerem i wypytać go o to, na co możesz sobie pozwolić podczas pieszczot.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl